StarTech.com 2 m Mini DisplayPort- till DisplayPort 1.2-kabel - 4K x 2K UHD Mini DisplayPort- till DisplayPort-kabeladapter - Mini DP- till DP-kabel för bildskärm - mDP- till DP-omvandlarkabel
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: MDP2DPMM2MW
- EAN: 5704174302124 0065030846141 50 ...0846141 5054629304495 0531479601400 0151903391051 0012305048724 5055851107748 0102931000927 5054533426023 4058829169695 0100177441412 5054484426028 6240534045687 0897820806253 0163121210571 0723856590203more
StarTech.com 2 m Mini DisplayPort- till DisplayPort 1.2-kabel - 4K x 2K UHD Mini DisplayPort- till DisplayPort-kabeladapter - Mini DP- till DP-kabel för bildskärm - mDP- till DP-omvandlarkabel
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Skapa en högupplöst 4k x 2k-anslutning med HBR2-stöd mellan din Mini DisplayPort™-utrustade bärbara dator och en standard DP-skärm
MDP2DPMM2MW 2 m vit Mini DisplayPort™ till DisplayPort-kabeladaptern på 3 m har en Mini DP-hankontakt i ena änden och en DP-hankontakt i den andra, vilket gör att du kan ansluta en Mini DisplayPort-utrustad bärbar dator (inklusive Mac®-datorer) till en HDTV, skärm eller projektor som har en standard DisplayPort-anslutning. mDP till DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4k x 2k (3840x2160) @ 60 Hz med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps. Kabeln stöder även Multi-Stream (MST) för kedjekoppling av flera skärmar och ger valfritt audio-stöd. MDP2DPMM2MW täcks av StarTech.com's livstidsgaranti för garanterad pålitlighet och ser till att digitalt skyddat innehåll visas korrekt med både HDCP och DPCP. Obs.: Nyare bärbara och stationära datorer (t.ex. Apple®) har endast Thunderbolt™-portar. Våra Mini DP till DP-kablar kan anslutas till Thunderbolt-portar och gör att du kan ansluta dina kompatibla DP-skärmar.
MDP2DPMM2MW 2 m vit Mini DisplayPort™ till DisplayPort-kabeladaptern på 3 m har en Mini DP-hankontakt i ena änden och en DP-hankontakt i den andra, vilket gör att du kan ansluta en Mini DisplayPort-utrustad bärbar dator (inklusive Mac®-datorer) till en HDTV, skärm eller projektor som har en standard DisplayPort-anslutning. mDP till DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4k x 2k (3840x2160) @ 60 Hz med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps. Kabeln stöder även Multi-Stream (MST) för kedjekoppling av flera skärmar och ger valfritt audio-stöd. MDP2DPMM2MW täcks av StarTech.com's livstidsgaranti för garanterad pålitlighet och ser till att digitalt skyddat innehåll visas korrekt med både HDCP och DPCP. Obs.: Nyare bärbara och stationära datorer (t.ex. Apple®) har endast Thunderbolt™-portar. Våra Mini DP till DP-kablar kan anslutas till Thunderbolt-portar och gör att du kan ansluta dina kompatibla DP-skärmar.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 2 m |
| Anslutning 1 | mini DisplayPort |
| Anslutning 2 | DisplayPort |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Guld |
| Produktens färg | Vit |
| Kabelmärkning | CMG (CM) |
| Kabelskärmen | Mylarfolie av aluminium |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| AWG kabelstorlek | 32 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Bandbredd | 21600 MB/s |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Grafikupplösningar som stöds | 3840 x 2400, 2560 x 1600 (WQXGA) |
| Antal ledare | 19 |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 hz |
| MST (Multi Stream Transport) | Ja |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 73 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Förpackningens höjd | 11 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 82 g |
| Förpackning | |
| Vikt | 73 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Förpackningens höjd | 11 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 82 g |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE |
| Logistikdata | |
| Produkter per ytterförpackning | 100 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 370 mm |
| Ytterförpackningens längd | 415 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 275 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |