StarTech.com 15 cm Mini DisplayPort till DisplayPort-videokabeladapter – M/F
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: MDP2DPMF6IN
- EAN: 0065030843300 0670132429989 50 ...2429989 5054533362888 0650308433002 0712046718626 0880080002718 5054629258415 0080850205039 5054484362883 0956256700242 0266634785830 0999994412626 0971472278108 0024543120469 0731215064876more
StarTech.com 15 cm Mini DisplayPort till DisplayPort-videokabeladapter – M/F
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Anslut din DisplayPort®-skärm till en standard Mini DisplayPort-källa
MDP2DPMF6IN Mini DisplayPort till DisplayPort-videokabeladapter gör att du kan lägga till en DisplayPort-standardanslutning till en bärbar dator med Mini DisplayPort. Denna kostnadseffektiva lösning är lätt att använda och installera och gör det enkelt att gå från Mini DP till DP så att du får ut så mycket som möjligt av din Mini DisplayPort-enhet.
Obs.: Nyare bärbara och stationära datorer (t.ex. Apple®) är endast utrustade med Thunderbolt™-portar. Våra Mini DP till DP-kablar kan anslutas till Thunderbolt-portar och gör att du kan ansluta dina kompatibla DP-skärmar.
The StarTech.com Advantage
MDP2DPMF6IN Mini DisplayPort till DisplayPort-videokabeladapter gör att du kan lägga till en DisplayPort-standardanslutning till en bärbar dator med Mini DisplayPort. Denna kostnadseffektiva lösning är lätt att använda och installera och gör det enkelt att gå från Mini DP till DP så att du får ut så mycket som möjligt av din Mini DisplayPort-enhet.
Obs.: Nyare bärbara och stationära datorer (t.ex. Apple®) är endast utrustade med Thunderbolt™-portar. Våra Mini DP till DP-kablar kan anslutas till Thunderbolt-portar och gör att du kan ansluta dina kompatibla DP-skärmar.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 0,1524 m |
| Anslutning 1 | Mini DisplayPort |
| Anslutning 2 | DisplayPort |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelmärkning | CMG (CM) |
| Kabelskärmen | Mylarfolie av aluminium |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| AWG kabelstorlek | 32 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Bandbredd | 21600 MB/s |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Grafikupplösningar som stöds | 2560 x 1600 (WQXGA), 3840 x 2400 |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Antal ledare | 20 |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 hz |
| MST (Multi Stream Transport) | Ja |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Kabeldiameter | 5 mm |
| Vikt | 19 g |
| Förpackningens bredd | 126 mm |
| Låddjup | 227 mm |
| Förpackningens höjd | 15 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 24 g |
| Förpackning | |
| Kabeldiameter | 5 mm |
| Vikt | 19 g |
| Förpackningens bredd | 126 mm |
| Låddjup | 227 mm |
| Förpackningens höjd | 15 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 24 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Logistikdata | |
| Produkter per ytterförpackning | 300 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 375 mm |
| Ytterförpackningens längd | 414 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 270 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |