StarTech.com 15 cm lång DisplayPort till Mini DisplayPort-kabel - 4K x 2K UHD-video - DisplayPort (hane) till Mini DisplayPort-kabeladapter (hona) - DP dator till mDP 1.2-förlängningskabel för bildskärm
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: DP2MDPMF6IN
- EAN: 0065030839921 0723856362152 07 ...6362152 0789717854075 0755034145318 0650308399216 0777787385247 0132017946504 5054814011511 0851975718526 5053959172316 0172302812909 5055851141254 0745734243094 5054629222898 0163121210199 5704174084341more
StarTech.com 15 cm lång DisplayPort till Mini DisplayPort-kabel - 4K x 2K UHD-video - DisplayPort (hane) till Mini DisplayPort-kabeladapter (hona) - DP dator till mDP 1.2-förlängningskabel för bildskärm
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Anslut din Mini DisplayPort®-bildskärm till en DisplayPort-standardkälla.
DP2MDPMF6IN DisplayPort® till Mini DisplayPort-adapter förvandlar en Mini DisplayPort-kontakt (hane) till en vanlig DisplayPort-kontakt (hane), vilket gör det enkelt att ansluta en bildskärm med Mini DisplayPort till en bärbar dator som endast har en DisplayPort-standardutgång (t.ex. Apple®, Toshiba®, osv.). Denna 6-tums DisplayPort till Mini DisplayPort-kabel för videoadapter är utformad och tillverkad enligt DisplayPort v1.2-standarder. Maximal upplösning: 2560 x 1600 60 Hz (beror på kabelns kvalitet. Ansluten kabel måste vara minst DP 1.2).
The StarTech.com Advantage
DP2MDPMF6IN DisplayPort® till Mini DisplayPort-adapter förvandlar en Mini DisplayPort-kontakt (hane) till en vanlig DisplayPort-kontakt (hane), vilket gör det enkelt att ansluta en bildskärm med Mini DisplayPort till en bärbar dator som endast har en DisplayPort-standardutgång (t.ex. Apple®, Toshiba®, osv.). Denna 6-tums DisplayPort till Mini DisplayPort-kabel för videoadapter är utformad och tillverkad enligt DisplayPort v1.2-standarder. Maximal upplösning: 2560 x 1600 60 Hz (beror på kabelns kvalitet. Ansluten kabel måste vara minst DP 1.2).
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 0,152 m |
| Anslutning 1 | Mini DisplayPort |
| Anslutning 2 | DisplayPort |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Låsande kontakter | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelmärkning | CMG (CM) |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| AWG kabelstorlek | 32 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Bandbredd | 21600 MB/s |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Grafikupplösningar som stöds | 2560 x 1600 (WQXGA), 3840 x 2400 |
| Antal ledare | 19 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| MST (Multi Stream Transport) | Ja |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 80 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 80% |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Kabeldiameter | 4,7 mm |
| Vikt | 14 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 22 g |
| Förpackning | |
| Kabeldiameter | 4,7 mm |
| Vikt | 14 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 22 g |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Logistikdata | |
| Produkter per ytterförpackning | 240 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 320 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 210 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |