StarTech.com 10 m aktiv USB 2.0-förlängningskabel - M/F
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB2AAEXT10M
- EAN: 0065030854344 0650308543442 08 ...8543442 0807320181453 0132018560198 0702472214458 5054629413845 5054484572190 0163121534417 0641648326772 4058829183165 0035178337771 0803982998248 5054533572195more
StarTech.com 10 m aktiv USB 2.0-förlängningskabel - M/F
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Förläng avståndet mellan en dator och en USB 2.0-enhet med 10 meter
Den 10 meter långa aktiva USB2AAEXT10M USB 2.0-förlängningskabeln har en USB-hankontakt av typ A och en USB-honkontakt av typ A och ger en aktiv förlängning av USB 2.0-enheter med upp till 10 meter.
Den aktiva USB 2.0-förlängningskabeln är en allt-i-ett-lösning för att övervinna begränsningar när det kommer till avstånd och ström och har ett buss-drivet aktivt kretssystem som garanterar prestanda som överskrider vanliga USB-kablars begränsningar.
Upp till 4 av de här kablarna kan kedjekopplas för en total USB-förlängning på upp till 40 meter. USB-enheten kan vid behov strömförses via ett vägguttag med den medföljande universella strömadaptern.
The StarTech.com Advantage
Den 10 meter långa aktiva USB2AAEXT10M USB 2.0-förlängningskabeln har en USB-hankontakt av typ A och en USB-honkontakt av typ A och ger en aktiv förlängning av USB 2.0-enheter med upp till 10 meter.
Den aktiva USB 2.0-förlängningskabeln är en allt-i-ett-lösning för att övervinna begränsningar när det kommer till avstånd och ström och har ett buss-drivet aktivt kretssystem som garanterar prestanda som överskrider vanliga USB-kablars begränsningar.
Upp till 4 av de här kablarna kan kedjekopplas för en total USB-förlängning på upp till 40 meter. USB-enheten kan vid behov strömförses via ett vägguttag med den medföljande universella strömadaptern.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kontakttyp | Hane/Hona |
| USB-version | USB 2.0 |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | USB A |
| Kabellängd | 10 m |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Produktens färg | Svart |
| Maximal dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Ytterhöljets material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Maximal överföringshastighet | 0,48 Gbit/s |
| Vikt | 500 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 10 m |
| Vikt | 500 g |
| Förpackningens bredd | 225 mm |
| Låddjup | 215 mm |
| Förpackningens höjd | 58 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 677 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 225 mm |
| Låddjup | 215 mm |
| Förpackningens höjd | 58 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 677 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Övrigt | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |