StarTech.com 20 m aktiv USB 2.0-förlängningskabel - M/F
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB2AAEXT20M
- EAN: 0065030846721 5054484444848 06 ...4444848 0650308467212 5054629319314 0172304347638 0132017607870 0168141637353 5704174085324 0851975714603 5054533444843 4058829183189more
StarTech.com 20 m aktiv USB 2.0-förlängningskabel - M/F
Offer details
Related Products
Description
Förläng avståndet mellan en dator och en USB 2.0-enhet med 20 meter
Den USB2AAEXT20M 20 m aktiva USB 2.0-förlängningskabeln har en USB A-hankontakt och en USB A-honkontakt och ger en aktiv förlängning av USB 2.0-enheter med upp till 20 meter.
Den aktiva USB 2.0-förlängningskabeln är en allt-i-ett-lösning för att övervinna begränsningar när det kommer till avstånd och ström och har ett buss-drivet aktivt kretssystem som garanterar prestanda som överskrider vanliga USB-kablars begränsningar. Du kan dessutom kedjekoppla 2 kablar för en total USB-förlängning på upp till 40 meter.
USB-enheten kan vid behov strömförses via ett vägguttag med den universella strömadaptern (medföljer kabeln).
The StarTech.com Advantage
Den USB2AAEXT20M 20 m aktiva USB 2.0-förlängningskabeln har en USB A-hankontakt och en USB A-honkontakt och ger en aktiv förlängning av USB 2.0-enheter med upp till 20 meter.
Den aktiva USB 2.0-förlängningskabeln är en allt-i-ett-lösning för att övervinna begränsningar när det kommer till avstånd och ström och har ett buss-drivet aktivt kretssystem som garanterar prestanda som överskrider vanliga USB-kablars begränsningar. Du kan dessutom kedjekoppla 2 kablar för en total USB-förlängning på upp till 40 meter.
USB-enheten kan vid behov strömförses via ett vägguttag med den universella strömadaptern (medföljer kabeln).
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kontakttyp | Hane/Hona |
| USB-version | USB 2.0 |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | USB A |
| Kabellängd | 20 m |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Produktens färg | Svart |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Vikt | 900 g |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 20 m |
| Vikt | 900 g |
| Förpackningens bredd | 148 mm |
| Låddjup | 172 mm |
| Förpackningens höjd | 122 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 993 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 148 mm |
| Låddjup | 172 mm |
| Förpackningens höjd | 122 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 993 g |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |