StarTech.com 15 m aktiv USB 2.0-förlängningskabel - M/F
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB2AAEXT15M
- EAN: 0065030846974 0112840349918 01 ...0349918 0168141637360 0723523420086 5054629336519 0163121212414 0851975719745 5054484468936 0132017887425 5054533468931 0650308469742 0803982804754 0617407492767 0172302929775 0933140647364 0102931012227more
StarTech.com 15 m aktiv USB 2.0-förlängningskabel - M/F
Offer details
Related Products
Description
Förläng avståndet mellan en dator och en USB 2.0-enhet med 15 meter
Den 15 meter långa aktiva USB2AAEXT15M USB 2.0-förlängningskabeln har en USB-hankontakt av typ A och en USB-honkontakt av typ A och ger en aktiv förlängning av USB 2.0-enheter med upp till 15 meter.
Den aktiva USB 2.0-förlängningskabeln är en allt-i-ett-lösning för att övervinna begränsningar när det kommer till avstånd och ström och har ett buss-drivet aktivt kretssystem som garanterar prestanda som överskrider vanliga USB-kablars begränsningar.
Upp till 4 av de här kablarna kan kedjekopplas för en total USB-förlängning på upp till 60 meter. USB-enheten kan vid behov strömförses via ett vägguttag med den medföljande universella strömadaptern.
The StarTech.com Advantage
Den 15 meter långa aktiva USB2AAEXT15M USB 2.0-förlängningskabeln har en USB-hankontakt av typ A och en USB-honkontakt av typ A och ger en aktiv förlängning av USB 2.0-enheter med upp till 15 meter.
Den aktiva USB 2.0-förlängningskabeln är en allt-i-ett-lösning för att övervinna begränsningar när det kommer till avstånd och ström och har ett buss-drivet aktivt kretssystem som garanterar prestanda som överskrider vanliga USB-kablars begränsningar.
Upp till 4 av de här kablarna kan kedjekopplas för en total USB-förlängning på upp till 60 meter. USB-enheten kan vid behov strömförses via ett vägguttag med den medföljande universella strömadaptern.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kontakttyp | Hane/Hona |
| USB-version | USB 2.0 |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | USB A |
| Kabellängd | 15 m |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Produktens färg | Svart |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, TAA, REACH |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Ytterhöljets material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Strömstyrka ut (max) | 1 A |
| Inmatningsström (max) | 0,35 A |
| Vikt | 596 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Strömstyrka ut (max) | 1 A |
| Inmatningsström (max) | 0,35 A |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 15 m |
| Vikt | 596 g |
| Förpackningens bredd | 225 mm |
| Låddjup | 214 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 866 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 225 mm |
| Låddjup | 214 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 866 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Certifikat | |
| Certifiering | CE, FCC, TAA, REACH |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Övrigt | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |