StarTech.com 1,8 m Certifierad USB 2.0 A- till B-kabel - M/M
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB2HAB6
- EAN: 0697974729862 0650307937426 01 ...7937426 0100177336558 0806291812052 5051964493044 5054484062653 0163120600601 0851975697265 0065030793742 0755034020400 5706998903334 4058829183523 5054629045107 5054533062658 0021111385510 6136005194759 0670611359646more
StarTech.com 1,8 m Certifierad USB 2.0 A- till B-kabel - M/M
Offer details
Related Products
Description
USB2HAB6 1,8 m lång USB A-till-B-kabel har en USB A-hankontakt och en USB B-hankontakt och ger högkvalitativ koppling mellan USB 2.0-utrustning som USB-skrivare, -skannrar, eller externa USB-hårddiskar.
Denna USB 2.0 A-B-kabel är utformad av experter och tillverkad i material av högsta kvalitet för lång hållbarhet samt täcks av StarTech.coms livstidsgaranti.
Fördelarna med StarTech.com
- Spara som en extra sladd, perfekt för resor med bärbar dator
- Hållbar design med högkvalitativa USB-kontakter
- Täcks av StarTech.coms livstidsgaranti
Denna USB 2.0 A-B-kabel är utformad av experter och tillverkad i material av högsta kvalitet för lång hållbarhet samt täcks av StarTech.coms livstidsgaranti.
Fördelarna med StarTech.com
- Spara som en extra sladd, perfekt för resor med bärbar dator
- Hållbar design med högkvalitativa USB-kontakter
- Täcks av StarTech.coms livstidsgaranti
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| USB-version | USB 2.0 |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | USB B |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Produktens färg | Svart |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Maximal dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| AWG kabelstorlek | 24/28 |
| Certifiering | CE, REACH |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Maximal överföringshastighet | 0,48 Gbit/s |
| Vikt | 89,3 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Vikt | 89,3 g |
| Förpackningens bredd | 15 mm |
| Låddjup | 129 mm |
| Höjd | 215 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 90,3 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 15 mm |
| Låddjup | 129 mm |
| Höjd | 215 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 90,3 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska data | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Övrigt | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |