Logitech MK270
- Brand: Logitech
- Category:
- SKU: 920-004510
- EAN: 5099206039162 4058154245262
MK270 – trådlös tangentbords- och muskombination
Offer details
Related Products
Specifications
| Tangentbord | |
|---|---|
| Gränssnitt | RF Trådlös |
| Rekommenderad användning | Universal |
| Tangentbordslayout | AZERTY |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Ändamål | Universal |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Tangentbordets formfaktor | Fullstor (100 %) |
| Tangentbordsspråk | Fransk |
| Antal tangenter | 111 |
| Snabbknappar | Ja |
| USB-hubb | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Nej |
| Mellarum mellan tangenter | 1,9 cm |
| Tål spill upp till | 60 ml |
| Antal höjdlägen | 2 |
| Vinkelinställning (min) | 0° |
| Vinkeljustering (max) | 8° |
| Tangentbordets typ av tangentteknik | Kolv |
| På / av-knapp | Ja |
| Handledsstöd | Nej |
| Pekredskap | Nej |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Antal kortkommandon | 8 |
| Tangentnedslagshöjd | 3,2 mm |
| Tangentbord i full storlek | Ja |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, CB |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 5 miljoner tecken |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Intern | Nej |
| Skyddsfunktioner | Spilltålig |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Ergonomisk design | Nej |
| Bakgrundsbelysning | Nej |
| Medeltid mellan fel (MTTF) | 150000 h |
| Handledsstöd | Nej |
| LED-indikatorer | Ja |
| Tangentbord i full storlek | Ja |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, CB |
| Ergonomi | |
| Täckning, trådlös router | 10 m |
| LED-indikatorer | Ja |
| Egenskaper | |
| Täckning, trådlös router | 10 m |
| Mottagare | |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Unifying-mottagare | Ja |
| Mottagartyp | Unifying receiver |
| Strömtillförsel | |
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batteriteknik | Alkalisk |
| Antal batterier | 3 |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Batterityp | AAA |
| Livslängd på batteriet | 36 månad (er) |
| Batterityp för mus | AA |
| Antal batterier (mus) | 1 |
| Batterityp för tangentbord | AAA |
| Antal batterier (tangentbord) | 2 |
| Batterikapacitet | 1000 mAh |
| Mus | |
| Mus inkluderad | Ja |
| Rörelsedetektor-teknik | Optisk |
| Rörelseupplösning | 1000 DPI |
| Antal knappar | 3 |
| Skrollhjul | Ja |
| Scroll-typ | Hjul |
| Formfaktor | Ambidextrous |
| På / av-knapp | Ja |
| Batterityp för mus | AA |
| Antal batterier (mus) | 1 |
| Rullande riktningar | Vågrät |
| Antalet rullningshjul | 1 |
| Typ av knappar | Tryckbara knappar |
| Musbatteriets livslängd | 12 månad (er) |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Tekniska detaljer | |
| Formfaktor | Ambidextrous |
| Antal kortkommandon | 8 |
| Harmonized System (HS)-kod | 84716060 |
| Vikt & dimension | |
| Mottagarvikt | 2 g |
| Mottagare (B x D x H) | 14,4 x 6,6 x 18,7 mm |
| Musvikt | 75,2 g |
| Musdimensioner (BxDxH) | 60 x 39 x 99 mm |
| Tangentbordsvikt | 498 g |
| Tangentbord (BxDxH) | 441 x 18 x 149 mm |
| Förpackning | |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Manual | Ja |
| Unifying-mottagare | Ja |
| Mottagarvikt | 2 g |
| Mottagartyp | Unifying receiver |
| Mottagare (B x D x H) | 14,4 x 6,6 x 18,7 mm |
| Förpackningens bredd | 158 mm |
| Låddjup | 510 mm |
| Förpackningens höjd | 46 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 743,5 g |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens innehåll | |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Manual | Ja |
| Unifying-mottagare | Ja |
| Mottagarvikt | 2 g |
| Mottagartyp | Unifying receiver |
| Mottagare (B x D x H) | 14,4 x 6,6 x 18,7 mm |
| Övrigt | |
| Intern | Nej |
| Produkter per lastpall | 378 styck |
| Pekredskap | Nej |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 306 mm |
| Ytterförpackningens längd | 403 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 224 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 6,03 kg |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 50992060391615 |
| Produkter per intermodal container (20 fot) | 7056 styck |
| Produkter per intermodal container (40 fot) | 14880 styck |
| Produkter per lastpall | 378 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84716060 |