Logitech G G213 Prodigy tangentbord Spela USB AZERTY Fransk Svart
- Brand: Logitech
- Category:
- SKU: 920-008088
- EAN: 5099206065925
USB, 1.8 m, 452 х 33 х 218 mm, 1000 g, Windows 10/8.1/8/7, RGB LED, FR
Offer details
Related Products
Description
PRESTANDA I SPELKLASS
G213 speltangentbordet har Logitech Mech-Dome-tangenter som är specifikt justerade för att ge bättre taktil respons och en prestandaprofil som liknar den hos ett mekaniskt tangentbord. Mech-Dome-tangenterna är fullstora, levererar ett fullständigt 4 mm avstånd till aktiveringspunkten, 50 g aktiveringskraft och tyst drift.
LIGHTSYNC RGB
G213 har fem individuella belysningsområden som vart och ett kan anpassas från en palett med omkring 16,8 miljoner färger och olika ljusstyrkenivåer för att matcha din personliga stil, ditt system eller din miljö. LIGHTSYNC-teknik levererar nästa generations ljusteknik som synkroniserar belysnings- och spelprofiler med ditt innehåll. Anpassa allting snabbt och lätt med Logitech G HUB.
SPILLRESISTENT OCH TÅLIG
Utformningen av G213 membran och tangentbordsram är byggda för det verkliga livet – spillmotståndet har testas till en 60 ml klassificering. Resultatet är ett tangentbord som är byggt för att kämpa mot det dagliga spelandets förhållanden.
INBYGGT HANDLOVSSTÖD OCH JUSTERBARA TASSAR
Vinkeljusteringen i två nivåer låter dig ställa in tangentbordet till en idealisk position, medan det integrerade handlovsstödet lindrar obehag och trötthet, så att du kan fortsätta spela bekvämt runda efter runda.
SÄRSKILDA MEDIEKONTROLLER
G213 har dedikerade medieknappar för att spela upp, pausa och stänga av ljudet på musik och videoklipp direkt. Justera volymen med hjälp av kontrollen eller hoppa till nästa låt med en enkel knapptryckning.
ANPASSA MED LOGITECH G HUB
Med G HUB kan du skräddarsy din G213 för ökad bekvämlighet och individualisering. Ställ in RGB-belysningen, spara tid genom att tilldela flera funktioner till vissa tangenter och mycket mer.
G213 speltangentbordet har Logitech Mech-Dome-tangenter som är specifikt justerade för att ge bättre taktil respons och en prestandaprofil som liknar den hos ett mekaniskt tangentbord. Mech-Dome-tangenterna är fullstora, levererar ett fullständigt 4 mm avstånd till aktiveringspunkten, 50 g aktiveringskraft och tyst drift.
LIGHTSYNC RGB
G213 har fem individuella belysningsområden som vart och ett kan anpassas från en palett med omkring 16,8 miljoner färger och olika ljusstyrkenivåer för att matcha din personliga stil, ditt system eller din miljö. LIGHTSYNC-teknik levererar nästa generations ljusteknik som synkroniserar belysnings- och spelprofiler med ditt innehåll. Anpassa allting snabbt och lätt med Logitech G HUB.
SPILLRESISTENT OCH TÅLIG
Utformningen av G213 membran och tangentbordsram är byggda för det verkliga livet – spillmotståndet har testas till en 60 ml klassificering. Resultatet är ett tangentbord som är byggt för att kämpa mot det dagliga spelandets förhållanden.
INBYGGT HANDLOVSSTÖD OCH JUSTERBARA TASSAR
Vinkeljusteringen i två nivåer låter dig ställa in tangentbordet till en idealisk position, medan det integrerade handlovsstödet lindrar obehag och trötthet, så att du kan fortsätta spela bekvämt runda efter runda.
SÄRSKILDA MEDIEKONTROLLER
G213 har dedikerade medieknappar för att spela upp, pausa och stänga av ljudet på musik och videoklipp direkt. Justera volymen med hjälp av kontrollen eller hoppa till nästa låt med en enkel knapptryckning.
ANPASSA MED LOGITECH G HUB
Med G HUB kan du skräddarsy din G213 för ökad bekvämlighet och individualisering. Ställ in RGB-belysningen, spara tid genom att tilldela flera funktioner till vissa tangenter och mycket mer.
Specifications
| Tangentbord | |
|---|---|
| Gränssnitt | USB |
| Rekommenderad användning | Spela |
| Tangentbordslayout | AZERTY |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Ändamål | PC/server |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Tangentbordets formfaktor | Fullstor (100 %) |
| Tangentbordsspråk | Fransk |
| USB-hubb | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Nej |
| Tål spill upp till | 60 ml |
| Handledsstöd | Ja |
| Windowstangent | Ja |
| Pekredskap | Nej |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Tangentnedslagshöjd | 4 mm |
| Tangentbord i full storlek | Ja |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Aktiveringskraft | 50 g |
| Multimediatangenter | Ja |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Intern | Nej |
| Skyddsfunktioner | Spilltålig |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Färg på bakgrundsbelysning | Olika |
| Typ av bakgrundsbelysning | RGB LED |
| Anti-ghosting | Ja |
| Handledsstöd | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Tangentbord i full storlek | Ja |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Justerbar bakgrundsbelysning | Ja |
| Ergonomi | |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Anti-ghosting | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Egenskaper | |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Anti-ghosting | Ja |
| Strömtillförsel | |
| Strömkälla av typen | USB |
| Mus | |
| Mus inkluderad | Nej |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Multimediatangenter | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 84716060 |
| Vikt & dimension | |
| Tangentbordsvikt | 1,1 kg |
| Tangentbord (BxDxH) | 452 x 218 x 33 mm |
| Förpackning | |
| Batterier medföljer | Nej |
| Manual | Ja |
| Förpackningens bredd | 255 mm |
| Låddjup | 470 mm |
| Förpackningens höjd | 37 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,3 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens innehåll | |
| Batterier medföljer | Nej |
| Manual | Ja |
| Övrigt | |
| Intern | Nej |
| Produkter per lastpall | 308 styck |
| Pekredskap | Nej |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 158 mm |
| Ytterförpackningens längd | 479 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 271 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 5,5 kg |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 50992060659210 |
| Produkter per intermodal container (20 fot) | 5376 styck |
| Produkter per intermodal container (40 fot) | 11136 styck |
| Produkter per lastpall | 308 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84716060 |