Leitz Cosy Ringpärm, 2 ringar
- Brand: LEITZ
- Category:
- SKU: 42380061
- EAN: 4002432125272
Cosy Ringpärm, 2 ringar
Offer details
Description
Känn dig som hemma vart än din arbetsdag tar dig med Cosy serien från Leitz. Med sin minimalistiska design och inbjudande matta finish kan du lägga till stil och färg till ditt arbetsområde. Cosy A4-ringpärm är idealiskt för att presentera eller lagra dokument och hålla dem organiserade och lättillgängliga. Denna dekorativa ringpärm är det perfekta tillskottet till ditt hem eller kontor så att du förblir avslappnad och produktiv hela dagen.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Blå |
| Material | Polypropylen (PP) |
| Format | A4 |
| Högsta kapacitet | 190 ark |
| Media vikt | 80 g/m ^ |
| Ringdiameter | 2,5 cm |
| Antal ringar | 2 |
| Etikettficka | Ja |
| Ryggbredd | 3,2 cm |
| Ryggetikett | Ja |
| Ficka | Nej |
| Ringform | Rund ring |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 257 mm |
| Djup | 314 mm |
| Höjd | 32 mm |
| Vikt | 110 g |