Offer details
Trade Prices
Related Products
Reasons To Buy
Freedom to multi-task
Handsfree, trådlös anslutning för att multitaska på kontoret
Stay in the zone and avoid interruptions
Inbyggd busylight-funktion visar kollegor att du är upptagen
Always connected
Dubbel Bluetooth®-anslutning till två enheter samtidigt för samtal och musik. Flexibilitet att röra dig upp till 30 m bort från din anslutna enhet
All-day comfort
Lätta öronkuddar med läderkänsla på örat för användning under hela dagen
Works with all leading UC platforms
Certifierat för Skype for Business, Cisco och fler
Description
Evolve 65 är utformat för multitasking. Det är ett trådlöst headset som är perfekt för de användare som rör sig runt kontoret, men behöver undvika att bli störda. Ansluter till två Bluetooth-produkter, inkluderar en inbyggd Busylight, och är certifierat för Skype for Business, Cisco, med flera.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Mono |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| Volymkontroll | Knapp |
| Certifiering | Microsoft Teams |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Knappar | Volym +, Volume - |
| LED-indikatorer | Bluetooth |
| Optimerad för | Microsoft Teams |
| Fungerar med Amazon Alexa | Nej |
| Rörelsesensor | Nej |
| Over The Air-uppdateringar (OTA) | Nej |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| PBAP (Phonebook access profile) | Nej |
| Musikuppspelning | Ja |
| Minneskapacitet för synkade enheter | 8 |
| Hörselskyddstekniker | Jabra PeakStop |
| HD-röstkvalitet | Ja |
| Automatisk anslutning | Ja |
| Antal samtidigt anslutna enheter (max) | 2 |
| Gångjärn av stål | Nej |
| Tryckutjämning i örat | Nej |
| Material, hölje | Aluminium |
| Justerbart pannband | Ja |
| Renoverad | Nej |
| Benledningssensor | Nej |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | Micro-USB |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 30 m |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, SBC |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
| Frekvensgång (musikläge) | 20 - 20000 hz |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz |
| Hörlurarkänslighet | 93,6 dB |
| Drivenhet | 2,8 cm |
| Maximal ineffekt | 10 mW |
| Typ av ljudreducering | Passiv |
| Öronsnäckornas material | Skum |
| Brusreducerande | Ja |
| Ljuddämpning | Nej |
| HearThrough | Nej |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 10000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -17 dB |
| Mikrofon, riktning | Riktad |
| Mikrofondämpning | Ja |
| Antal mikrofoner | 1 |
| Brusreducerande mikrofon | Ja |
| Batteri | |
| Laddningsbart batteri | Nej |
| Samtalstid | 12 h |
| Uppspelningstid | 11 h |
| Batterispänning | 5 V |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 2 h |
| Batteriladdningsindikation | Ja |
| Batterikapacitet | 500 mAh |
| Stand-by tid | 360 h |
| Snabb laddning | Nej |
| Batteridriven | Ja |
| Laddningskälla | USB |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Musikspelare | |
| FM-radio | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -5 - 45 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 60,5 mm |
| Höjd | 157 mm |
| Vikt | 282,1 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 51 mm |
| Låddjup | 176 mm |
| Förpackningens höjd | 206 mm |
| Förpackningens innehåll | |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Väska | Nej |
| Kabel inkluderad | USB |
| Säkerhetsark | Ja |
| Typ av laddningsfodral | Kabel |
| Laddningsfodral | Nej |
| Fodral | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Laddningsställ | Nej |
| Öronsnäckornas material | Skum |
| Öronkuddsmaterial | Konstläder |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Tekniska detaljer | |
| Laddningsfodral | Nej |
| Enkel parning | Nej |
| Multianslutning | Nej |
| Vaddering till huvudband | Ja |
| Strömtillförsel | |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| Certifikat | |
| Certifierad för Microsoft Teams | Ja |
| Egenskaper | |
| Optimerad för | Microsoft Teams |
| Leverantörsfunktioner | |
| Laddningstid | 120 min |
| Övrigt | |
| Equalizer | Ja |
| Högtalartelefon | Nej |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Nej |
| Samtalshantering | Remote Call Control (RCC) |
| Applikationer som stöds | Jabra Direct;Jabra Xpress |
| Ear cushion type | Leatherette size L |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Talade instruktioner | Ja |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Laddningstid | 120 min |
| Förpackningarnas innehåll | Headset;Protective bag;USB dongle;User documents;USB cable |
| Skyddsfodral | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Automatisk volymjustering | Nej |
| Röststyrning | Nej |