Jabra Evolve 65 Headset Trådlös Huvudband Kontor/callcenter USB Type-C Bluetooth Laddningsställ Svart
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 6599-823-399
- EAN: 0706487018018 5706991020663
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Freedom to multi-task
Handsfree, trådlös anslutning för att multitaska på kontoret
Stay in the zone and avoid interruptions
Inbyggd busylight-funktion visar kollegor att du är upptagen
Always connected
Dubbel Bluetooth®-anslutning till två enheter samtidigt för samtal och musik. Flexibilitet att röra dig upp till 30 m bort från din anslutna enhet
All-day comfort
Lätta öronkuddar med läderkänsla på örat för användning under hela dagen
Works with all leading UC platforms
Certifierat för Skype for Business, Cisco och fler
Description
Evolve 65 är utformat för multitasking. Det är ett trådlöst headset som är perfekt för de användare som rör sig runt kontoret, men behöver undvika att bli störda. Ansluter till två Bluetooth-produkter, inkluderar en inbyggd Busylight, och är certifierat för Skype for Business, Cisco, med flera.
Professionellt, trådlöst headset för dig som vill ha dubbelanslutning och fantastiskt ljud för både samtal och musik
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| Volymkontroll | Knapp |
| Ursprungsland | Kina |
| Certifiering | Microsoft Teams |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Knappar | Volym +, Volume - |
| LED-indikatorer | Bluetooth |
| Optimerad för | Microsoft Teams |
| Fungerar med Amazon Alexa | Nej |
| Rörelsesensor | Nej |
| Over The Air-uppdateringar (OTA) | Nej |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| PBAP (Phonebook access profile) | Nej |
| Musikuppspelning | Ja |
| Hörselskyddstekniker | Jabra PeakStop |
| HD-röstkvalitet | Ja |
| Automatisk anslutning | Ja |
| Antal samtidigt anslutna enheter (max) | 2 |
| Gångjärn av stål | Nej |
| Tryckutjämning i örat | Nej |
| Renoverad | Nej |
| Benledningssensor | Nej |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| 3,5 mm kontakt | Nej |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 30 m |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AAC, SBC |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz |
| Ljuddämpning | Nej |
| HearThrough | Nej |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofon, riktning | Riktad |
| Mikrofondämpning | Ja |
| Brusreducerande mikrofon | Ja |
| Batteri | |
| Laddningsbart batteri | Nej |
| Samtalstid | 12 h |
| Uppspelningstid | 11 h |
| Laddningstid | 2 h |
| Batteriladdningsindikation | Ja |
| Stand-by tid | 360 h |
| Laddningstid | 2 h |
| Snabb laddning | Nej |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Musikspelare | |
| FM-radio | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 310,3 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 212 mm |
| Låddjup | 185 mm |
| Förpackningens höjd | 96 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 580 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Ljudadaptrar ingår | USB |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Väska | Nej |
| Kabel inkluderad | USB |
| Laddningsfodral | Nej |
| Laddningsställ | Ja |
| Öronkuddsmaterial | Konstläder |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 385 mm |
| Ytterförpackningens längd | 440 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 310 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 7,57 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 12 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Tekniska detaljer | |
| Laddningsfodral | Nej |
| Enkel parning | Nej |
| Multianslutning | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| Certifikat | |
| Certifierad för Microsoft Teams | Ja |
| Egenskaper | |
| Optimerad för | Microsoft Teams |
| Leverantörsfunktioner | |
| Laddningstid | 120 min |
| Övrigt | |
| Equalizer | Ja |
| 2,5 mm kontakt | Nej |
| Fodral för enkel förvaring och transport | Ja |
| Högtalartelefon | Nej |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Gränssnittstyp | Bluetooth |
| Hörlursanslutning | Bluetooth |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Nej |
| Samtalshantering | Remote Call Control (RCC) |
| Applikationer som stöds | Jabra Direct;Jabra Xpress |
| Ear cushion type | Leatherette size L |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Talade instruktioner | Ja |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Laddningstid | 120 min |
| Förpackningarnas innehåll | Headset;Protective bag;USB dongle;User documents;Headset charging stand;USB cable |
| Skyddsfodral | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Automatisk volymjustering | Nej |
| Röststyrning | Nej |