HPE StoreEver LTO-8 Ultrium 30750 External Tape Drive Datalaggringsenhet Bandkassett 12 TB
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: BC023A
- EAN: 5715063196564 0190017217758 01 ...7217758 0190017217840 4549821149407 0190017217871 0119001721774 0190017217802 0190017217857 0190017217833 0190017217864 0190017217789more
HPE StoreEver LTO-8 Ultrium 30750 External Tape Drive, Datalaggringsenhet, Bandkassett, Serial Attached SCSI (SAS), 2.5:1, LTO, 5,25 tum Halv höjd
Offer details
Description
HPE StoreEver LTO-8 Ultrium 30750 External Tape Drive. Produkttyp: Datalaggringsenhet, Mediatyp: Bandkassett, Gränssnitt: Serial Attached SCSI (SAS). Ursprunglig kapacitet: 12 TB, Kapacitet vid datakomprimering: 30 TB. Dataöverföringshastighet: 300 Gbit/s, Godkänd dataöverförings hastighet (native): 300 MB/s. Bredd: 77 mm, Djup: 223 mm, Höjd: 295 mm. Chassityp: 5.25-inch half-height, Värdgränssnitt: 6 Gb/s SAS
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Datalaggringsenhet |
| Mediatyp | Bandkassett |
| Intern | Nej |
| Kompressionsförhållande | 2.5:1 |
| Formfaktor | 5,25 tum Halv höjd |
| Gränssnitt | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Kryptering/säkerhet | 256-bit AES |
| Produktens färg | Svart |
| Typ av datalagring | LTO |
| Lagringsmedia | |
| Ursprunglig kapacitet | 12 TB |
| Kapacitet vid datakomprimering | 30 TB |
| Data transmission | |
| Godkänd dataöverförings hastighet (native) | 300 MB/s |
| Dataöverföringshastighet | 300 Gbit/s |
| Design | |
| Intern | Nej |
| Formfaktor | 5,25 tum Halv höjd |
| Produktens färg | Svart |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 77 mm |
| Djup | 223 mm |
| Höjd | 295 mm |
| Vikt | 4,65 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Svart |
| Övrigt | |
| Värdgränssnitt | 6 Gb/s SAS |
| Chassityp | 5.25-inch half-height |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 76,2 x 223,5 x 297,2 mm (3 x 8.8 x 11.7") |
| WORM kapacitet | Yes |
| Vikt (imperial) | 4,67 kg (10.3 lbs) |
| Inspelningsteknik | LTO-8 Ultrium 30750 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |