HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 4LFF NC Configure-to-order Server servrar Rack (1U) Intel® Xeon® Scalable DDR4-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P28947-B21
- EAN: 0190017516424 0190017516486 01 ...7516486 0190017516479 0190017516417 0190017516455 0190017516431 0190017516448 0190017455198more
HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 4LFF NC Configure-to-order Server, DDR4-SDRAM, 0 W, Rack (1U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 4LFF NC Configure-to-order Server. Processorfamilj: Intel® Xeon® Scalable. Typ av internminne: DDR4-SDRAM. Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgenerering | Intel Xeon Scalable 3rd Gen |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® Scalable |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | LGA 4189 |
| Processortillverkare | Intel |
| Moderkortets chipset | Intel C621A |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| ECC | Ja |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | Included - Embedded SATA controller (AHCI or SR100i modes) Optional - Variety of protocols -including NVMe-, port count, array utilities, and form factors. Please see QuickSpecs for storage controllers selection |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10 |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 0 |
| Expansionsplatser | Maximum 3 PCIe Gen4, for detail descriptions please see QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | UEFI Secure Boot and Secure Start support Intel Software Guard Extensions (SGX) support Immutable Silicon Root of Trust Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits |
| Management-Plattform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) Optional - HPE iLO Advanced, and HPE OneView Advanced |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 434,6 mm |
| Höjd | 42,9 mm |
| Djup | 434,6 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 4 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Säkerhetsegenskaper | UEFI Secure Boot and Secure Start support Intel Software Guard Extensions (SGX) support Immutable Silicon Root of Trust Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 32 |
| Hårddisk hot swap | Ja |