HPE SN1100Q 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter Intern Fiber 16 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P9D93A
- EAN: 4514953997790 4058154133002
HPE SN1100Q 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter, Intern, Kabel, PCI, Fiber, 16 Mbit/s
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE SN1100Q 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: PCI, Gränssnitt: Fiber. Maximal dataöverföringshastighet: 16 Mbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | PCI |
| Gränssnitt | Fiber |
| Fiberoptiska kontakten | SFP+ |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 16 Mbit/s |
| Nätverk | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 16 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen10 and Gen10 Plus servers |
| Komponent för | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Kompatibilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, HPE Nimble Storage family, HPE Alletra storage family Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 216 mm |
| Djup | 305 mm |
| Höjd | 114 mm |
| Vikt | 680 g |
| Prestanda | |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen10 and Gen10 Plus servers |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Kompatibilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, HPE Nimble Storage family, HPE Alletra storage family Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Typ av kabel | OM3 or OM4 shortwave, 50 micron up to 100 meters |
| Prestandahantering | HPE GreenLake for Storage Fabric Management |
| Chassityp | Stand-up PCI |
| Vikt (imperial) | 0,68 kg (1.5 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 304,8 x 215,9 x 114,3 mm (12 x 8.5 x 4.5") |
| Kompatibilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, HPE Nimble Storage family, HPE Alletra storage family Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |