HPE ProLiant DL325 Gen11 4LFF Configure-to-order Server servrar Rack (1U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P54200-B21
- EAN: 0190017643892 0190017644608 01 ...7644608 0190017644622 0190017644646 0190017644639 0190017643885 0190017595641 0190017644615more
HPE ProLiant DL325 Gen11 4LFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Rack (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL325 Gen11 4LFF Configure-to-order Server. Processorfamilj: AMD EPYC. Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | Socket SP5 |
| Processortillverkare | AMD |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| ECC | Ja |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE Smart Array SAS/SATA Controllers or Tri-Mode controllers, refer to the QuickSpecs for more details |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 0 |
| Expansionsplatser | 4 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require licenses), and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on model |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 434,6 mm |
| Höjd | 42,9 mm |
| Djup | 649,4 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 4 |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Säkerhetsegenskaper | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Antalet DIMM-platser | 12 |
| Hårddisk hot swap | Ja |