HPE 960GB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive M.2 2280 PE9010 SSD
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P80321-B21
- EAN: 5715328232150 0190017786575
HPE 960GB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive M.2 2280 PE9010 SSD, 960 GB, M.2
Offer details
Related Products
Description
HPE 960GB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive M.2 2280 PE9010 SSD. Solid-state drive kapacitet: 960 GB, SSD-diskens formfaktor: M.2
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Random skrivning (4KB) | 73900 IOPS |
| NVMe | Ja |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Avsedd arbetsbelastning | Read Intensive (RI) |
| Stöd för hot-plug | Nej |
| M.2 SSD-storlek | 2280 (22 x 80 mm) |
| DWPD (drive writes per day) | 1,12 |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (genomsnitt) | 6,3 W |
| Prestanda | |
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Random skrivning (4KB) | 73900 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 108 mm |
| Djup | 158,8 mm |
| Höjd | 37,5 mm |
| Vikt | 500 g |
| Tekniska detaljer | |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 0,499 kg (1.1 lbs) |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |