Tripp Lite N286-01GTX transceiver-moduler för nätverk Koppar 1000 Mbit/s SFP+
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N286-01GTX
- EAN: 0037332197412
Tripp Lite N286-01GTX, Koppar, 1000 Mbit/s, SFP+, 100 m, Metallisk, Cisco
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Tripp Lite N286-01GTX. SFP transceiver typ: Koppar, Maximal dataöverföringshastighet: 1000 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP+. Produktens färg: Metallisk, Brand kompatibilitet: Cisco. Certifikat för överensstämmelse: RoHS. Bredd: 132 mm, Djup: 569 mm, Höjd: 84 mm. Antal per förpackning: 1 styck
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| SFP transceiver typ | Koppar |
| Gränssnittstyp | SFP+ |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Nej |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Nej |
| Produktens färg | Metallisk |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Brand kompatibilitet | Cisco |
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Metallisk |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Brand kompatibilitet | Cisco |
| Ursprungsland | Kina |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 85% |
| Nätverk | |
| SFP transceiver typ | Koppar |
| Gränssnittstyp | SFP+ |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 132 mm |
| Djup | 569 mm |
| Höjd | 84 mm |
| Vikt | 20 g |
| Förpackningens bredd | 116,8 mm |
| Låddjup | 55,9 mm |
| Höjd | 27,9 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 50 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 116,8 mm |
| Låddjup | 55,9 mm |
| Höjd | 27,9 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 50 g |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332197419 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 274,3 mm |
| Ytterförpackningens längd | 165,1 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 61 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 550 g |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332197419 |