Tripp Lite N286-01GLC-TE transceiver-moduler för nätverk Koppar 1000 Mbit/s SFP
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N286-01GLC-TE
- EAN: 0037332248978
Tripp Lite N286-01GLC-TE, Koppar, 1000 Mbit/s, SFP, TX, 100 m, Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite N286-01GLC-TE. SFP transceiver typ: Koppar, Maximal dataöverföringshastighet: 1000 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP. Produktens färg: Silver, Brand kompatibilitet: Cisco. Certifikat för överensstämmelse: RoHS. Bredd: 13,5 mm, Djup: 68,1 mm, Höjd: 8,4 mm. Antal per förpackning: 1 styck
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| SFP transceiver typ | Koppar |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Nej |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Nej |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet |
| SFP-sändtagarstandard | TX |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE, 100BASE, 1000BASE |
| Produktens färg | Silver |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Brand kompatibilitet | Cisco |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0090 |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Silver |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| Brand kompatibilitet | Cisco |
| Ursprungsland | Kina |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 85% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 85% |
| Minsta drifttemperatur | 0 ° C |
| Maximal arbetstemperatur | 70 ° C |
| Nätverk | |
| SFP transceiver typ | Koppar |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 13,5 mm |
| Djup | 68,1 mm |
| Höjd | 8,4 mm |
| Vikt | 50 g |
| Förpackningens bredd | 144,8 mm |
| Låddjup | 78,7 mm |
| Förpackningens höjd | 17,8 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 50 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 144,8 mm |
| Låddjup | 78,7 mm |
| Förpackningens höjd | 17,8 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 50 g |
| Tekniska detaljer | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332248975 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 185,4 mm |
| Ytterförpackningens längd | 149,9 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 101,6 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 580 g |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0090 |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332248975 |