Tripp Lite N286-10GSR-MDLC transceiver-moduler för nätverk Fiberoptik 10000 Mbit/s SFP+ 850 nm
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N286-10GSR-MDLC
- EAN: 0037332185495
Tripp Lite N286-10GSR-MDLC, Fiberoptik, 10000 Mbit/s, SFP+, LC, SR, 300 m
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite N286-10GSR-MDLC. SFP transceiver typ: Fiberoptik, Maximal dataöverföringshastighet: 10000 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP+. Certifikat för överensstämmelse: RoHS. Vikt: 20 g. Förpackningens bredd: 114 mm, Låddjup: 45 mm, Höjd: 21,6 mm. Ytterförpackningens bredd: 230,1 mm, Ytterförpackningens längd: 130 mm, Ytterförpackningens höjd: 74,9 mm
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP+ |
| Maximal dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 300 m |
| Våglängd | 850 nm |
| Duplex systemet | Fullständig |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Ja |
| SFP-sändtagarstandard | SR |
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Miljökrav | |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Nätverk | |
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP+ |
| Maximal dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 20 g |
| Förpackningens bredd | 114 mm |
| Låddjup | 45 mm |
| Höjd | 21,6 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 30 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 114 mm |
| Låddjup | 45 mm |
| Höjd | 21,6 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 30 g |
| Egenskaper | |
| Ursprungsland | Kina |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332185492 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 230,1 mm |
| Ytterförpackningens längd | 130 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 74,9 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 430 g |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332185492 |