StarTech.com USB 3.0-/USB 2.0-kombohubb med 6 portar och 2A laddningsport – 2x USB 3.0 & 4x USB 2.0
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: ST7320USBC
- EAN: 0065030847865 7426801345301 50 ...1345301 5054484186533 0738878173655 4058829178253 5054629133125 0803982796448 0898029630359 0158512895314 5054533186538 0168141513282 0758399153769more
StarTech.com USB 3.0-/USB 2.0-kombohubb med 6 portar och 2A laddningsport – 2x USB 3.0 & 4x USB 2.0
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Lägg till 2x USB 3.2 Gen 1- och 4x USB 2.0-portar externt till en dator via en enda USB 3.2 Gen 1-anslutning
ST7320USBC USB 3.2 Gen 1-/2.0-kombinationshubb med 6 portar har en dedicerad laddningsport med stark utström på upp till 2 ampere, där du kan ladda USB-enheter eller lägga till 2x USB 3.2 Gen 1- och 4x USB 2.0-portar till en dator via en enda USB 3.2 Gen 1-anslutning.
En extern strömadapter medföljer hubben som gör att du kan ladda vissa bärbara enheter (t.ex. en iPhone® eller en annan smarttelefon) utan att du behöver ansluta dem till en dator.
Denna mångsidiga och flexibla hubb, med sin unika design med USB-portar på tre sidor, så väl som både USB 2.0- och USB 3.2 Gen 1-portar, är perfekt för både bärbara och stationära datorer.
The StarTech.com Advantage
ST7320USBC USB 3.2 Gen 1-/2.0-kombinationshubb med 6 portar har en dedicerad laddningsport med stark utström på upp till 2 ampere, där du kan ladda USB-enheter eller lägga till 2x USB 3.2 Gen 1- och 4x USB 2.0-portar till en dator via en enda USB 3.2 Gen 1-anslutning.
En extern strömadapter medföljer hubben som gör att du kan ladda vissa bärbara enheter (t.ex. en iPhone® eller en annan smarttelefon) utan att du behöver ansluta dem till en dator.
Denna mångsidiga och flexibla hubb, med sin unika design med USB-portar på tre sidor, så väl som både USB 2.0- och USB 3.2 Gen 1-portar, är perfekt för både bärbara och stationära datorer.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Antal anslutningar | 6 |
| Hub-gränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Likströmsingång | Ja |
| Egenskaper | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 4800 Mbit/s |
| LED-indikatorer | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Plast |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 20 W |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 1.5 A |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 4 A |
| Typ av strömkontakt | Typ H |
| Nätaggregatstyp | DC |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 60 mm |
| Djup | 99 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Vikt | 74 g |
| Förpackningens bredd | 120 mm |
| Låddjup | 140 mm |
| Höjd | 82 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 412 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 120 mm |
| Låddjup | 140 mm |
| Höjd | 82 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 412 g |
| Prestanda | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 4800 Mbit/s |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Förpackningens innehåll | |
| Typer av nätkontakter som ingår | AU, EU, NA, UK |
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| Design | |
| LED-indikatorer | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 85 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 95 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Hållbarhet | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 300 mm |
| Ytterförpackningens längd | 435 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 275 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 20 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Tekniska data | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Övrigt | |
| Kretsar | VIA/VLI - VL813 |