StarTech.com DVI VGA KVM-switch för dubbla skärmar USB med 4 portar, audio & USB 2.0-hubb
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: SV431DDVDUA
- EAN: 0065030835701 5054629202739 07 ...9202739 0777785540129 0617407485417 5052584226944 0777781890952 0778889309933 5054533276093 5052217131133 1320010368754 7755774168205 0777786300838 5054484276098 0650308357018more
StarTech.com DVI VGA KVM-switch för dubbla skärmar USB med 4 portar, audio & USB 2.0-hubb
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Dela ett tangentbord och en mus samt 1 VGA- och 1 DVI-skärm mellan 4 multimediadatorer
SV431DDVDUA DVI VGA KVM-switchen med 4 portar för dubbla skärmar låter dig kontrollera 4 datorer med dubbla skärmar med en enda uppsättning av USB-mus och -tangentbord. Denna KVM-switch med dubbel vy ger 1 VGA- och 1 DVI-I-port för video med hög upplösning per datoranslutning samt möjlighet till audioväxling mellan anslutna datorer. DVI/VGA KVM-switchen har en integrerad 2 portars USB-hubb som låter USB 2.0-tillägg delas mellan anslutna datorer och har en kompakt design och ett stabilt metallchassi för hållbar prestanda. OBSERVERA: Både DVI-I (analog) och DVI-D (digital) stöds av KVM men källdatorn måste ge samma signal om switching ska fungera. När det är möjligt rekommenderar vi att använda DVI-D-kablar till alla PC-datorer till KVM och KVM till enhetsanslutningar. Vid behov, kontakta teknisk support för hjälp med att identifiera källan. Hyllmontera din KVM-switch Om du vill montera denna KVM-switch till din serverhylla har StarTech.com ett 1U hyllmonteringsfäste (säljs separat) som gör om denna KVM till en hyllmonterbar KVM.
The StarTech.com Advantage
SV431DDVDUA DVI VGA KVM-switchen med 4 portar för dubbla skärmar låter dig kontrollera 4 datorer med dubbla skärmar med en enda uppsättning av USB-mus och -tangentbord. Denna KVM-switch med dubbel vy ger 1 VGA- och 1 DVI-I-port för video med hög upplösning per datoranslutning samt möjlighet till audioväxling mellan anslutna datorer. DVI/VGA KVM-switchen har en integrerad 2 portars USB-hubb som låter USB 2.0-tillägg delas mellan anslutna datorer och har en kompakt design och ett stabilt metallchassi för hållbar prestanda. OBSERVERA: Både DVI-I (analog) och DVI-D (digital) stöds av KVM men källdatorn måste ge samma signal om switching ska fungera. När det är möjligt rekommenderar vi att använda DVI-D-kablar till alla PC-datorer till KVM och KVM till enhetsanslutningar. Vid behov, kontakta teknisk support för hjälp med att identifiera källan. Hyllmontera din KVM-switch Om du vill montera denna KVM-switch till din serverhylla har StarTech.com ett 1U hyllmonteringsfäste (säljs separat) som gör om denna KVM till en hyllmonterbar KVM.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal datorer | 4 |
| Tangentbord anslutningstyp | USB |
| Mus porttyp | USB |
| Video porttyp | VGA/DVI-I |
| Ljudanslutningar | Ja |
| Antal mikrofoningångar | 1 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 5 |
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Antal DVI-I anslutningar | 5 |
| Likströmsingång | Ja |
| Antal USB-konsolportar | 4 |
| Konsolportar | 3ˌ5 mm hörlur, 3ˌ5mm mic, DVI-I, USB A, VGA (D-Sub) |
| Prestanda | |
| Maximal upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Antal användare | 1 användare (er) |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 140000 h |
| LED-indikatorer | Ja |
| Snabbknappar | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, UL, REACH |
| Material, hölje | Stål |
| Display | |
| Inbyggd display | Nej |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Ingående ström | 0.8 A |
| Utgångsspänning | 12 V |
| Uteffekt | 1,5 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 18 W |
| Typ av strömkontakt | Typ M |
| Extern strömadapter | Ja |
| Kompatibla nätkontaktstyper | AU, EU, UK, US |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Grafikstyrenhet | |
| Maximal upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Hållbarhet | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 80% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 220 mm |
| Djup | 163 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Vikt | 1,3 kg |
| Förpackningens bredd | 295 mm |
| Låddjup | 249 mm |
| Förpackningens höjd | 86 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,8 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 295 mm |
| Låddjup | 249 mm |
| Förpackningens höjd | 86 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,8 kg |
| Förpackningens innehåll | |
| Fötter i gummi | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Certifikat | |
| Certifiering | CE, FCC, UL, REACH |
| Övrigt | |
| IP-kontroll | Nej |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176200 |