StarTech.com DVI VGA KVM-switch för dubbla skärmar USB med 2 portar, audio & USB 2.0-hubb
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: SV231DDVDUA
- EAN: 0065030835725 5052217131355 08 ...7131355 0898029709437 0650308357254 0803982833297 5054484311089 0168141553127 0734911320260 5054533311084 0855883067844 0872182800989 0617407485226 0999994809839 0112840348157more
StarTech.com DVI VGA KVM-switch för dubbla skärmar USB med 2 portar, audio & USB 2.0-hubb
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Dela ett tangentbord och en mus samt 1 VGA- och 1 DVI-skärm mellan 2 multimediadatorer
SV231DDVDUA 2-portars KVM-switch för dubbla skärmar (DVI+VGA) är en komplett lösning för växling av multimedia och låter användare kontrollera två datorer med dubbla skärmar med en enda uppsättning av USB-mus och -tangentbord.
Denna KVM-switch med dubbel vy har stöd för videogränssnitt med hög upplösning och ger en VGA- (analog) och en DVI-I-port per datoranslutning samt möjlighet till audioväxling mellan anslutna datorer.
DVI/VGA KVM-switchen ger mångsidighet till nästan alla användningar och har en integrerad 2-portars USB-hubb som låter anslutna USB 2.0-tillägg delas mellan anslutna datorer så att man slipper köpa dubbla tillägg.
KVM-switchen för dubbla bildskärmar passar alla arbetsplatser och har en kompakt KVM-design och ett stabilt metallchassi som garanterar hållbar prestanda.
The StarTech.com Advantage
SV231DDVDUA 2-portars KVM-switch för dubbla skärmar (DVI+VGA) är en komplett lösning för växling av multimedia och låter användare kontrollera två datorer med dubbla skärmar med en enda uppsättning av USB-mus och -tangentbord.
Denna KVM-switch med dubbel vy har stöd för videogränssnitt med hög upplösning och ger en VGA- (analog) och en DVI-I-port per datoranslutning samt möjlighet till audioväxling mellan anslutna datorer.
DVI/VGA KVM-switchen ger mångsidighet till nästan alla användningar och har en integrerad 2-portars USB-hubb som låter anslutna USB 2.0-tillägg delas mellan anslutna datorer så att man slipper köpa dubbla tillägg.
KVM-switchen för dubbla bildskärmar passar alla arbetsplatser och har en kompakt KVM-design och ett stabilt metallchassi som garanterar hållbar prestanda.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal datorer | 2 |
| Tangentbord anslutningstyp | USB |
| Mus porttyp | USB |
| Video porttyp | VGA/DVI-I |
| Ljudanslutningar | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 4 |
| Antal mikrofoningångar | 3 |
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Hörlursutgångar | 3 |
| Konsolportar | 3ˌ5 mm hörlur, DVI-I, VGA (D-Sub) |
| HDCP | Ja |
| Prestanda | |
| HD-typ | WUXGA |
| Maximal upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Antal användare | 1 användare (er) |
| Maximal digital upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| HDCP | Ja |
| Stöd för DDC2B | Ja |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Rackmontering | Nej |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 64691 h |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Certifiering | CE, FCC |
| Material, hölje | Stål |
| Display | |
| Inbyggd display | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Ingående ström | 0.8 A |
| Utgångsspänning | 12 V |
| Uteffekt | 1,5 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 18 W |
| Typ av strömkontakt | Typ M |
| Extern strömadapter | Ja |
| Kompatibla nätkontaktstyper | AU, EU, UK, US |
| Spänning | 100-240 V |
| Grafikstyrenhet | |
| HD-typ | WUXGA |
| Maximal upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Maximal digital upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Hållbarhet | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 80% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 163 mm |
| Höjd | 57 mm |
| Vikt | 750 g |
| Förpackningens bredd | 295 mm |
| Låddjup | 199 mm |
| Förpackningens höjd | 72 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,29 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 295 mm |
| Låddjup | 199 mm |
| Förpackningens höjd | 72 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,29 kg |
| Förpackningens innehåll | |
| Fötter i gummi | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Certifikat | |
| Certifiering | CE, FCC |
| Övrigt | |
| IP-kontroll | Nej |
| Stöd för ljud | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176200 |