StarTech.com 1,8 m Mini USB-kabel - A till Mini B
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB2HABM6
- EAN: 5054484084860 0806291819044 00 ...1819044 0065030802239 0650308022398 0795327372427 5054629171455 0851975700934 5051964494072 6061395761185 0132018345337 5054533084865 0021111385534more
StarTech.com 1,8 m Mini USB-kabel - A till Mini B
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Denna USB 2.0-kabel är en ersättare av hög kvalitet för kabeln som tillhör din mobila Mini USB-enhet. Eller så kan du behålla den som en extrakabel vid resor.
Kabeln är perfekt för att ansluta enheter som till exempel din smarttelefon, GPS, digitalkamera eller bärbara hårddisk till din PC eller Mac för vardagliga ändamål som till exempel laddning, datasynkronisering eller filöverföring.
Kabeln USB2HABM6 på 1,8m täcks av StarTech.coms livstidsgaranti för garanterad tillförlitlighet.
Fördelarna med StarTech.com
- Lägg mindre tid på att vänta och mer på att ladda ned bilder MP3-filer och digitala videor med ultrasnabba Mini b USB-kablar från StarTech.com.
- E-posta bilder och videor till dina nära och kära omedelbart genom att ladda ned bildfiler från digitalkameran till datorn.
- Att uppgradera din USB-kabel är det mest kostnadseffektiva sättet att maximera din digitalkameras prestanda
- En ideal ersättnings-USB-kabel för bättre AV-kvalitet
- Överför felfri digital data för skarpare, rikare och naturligare bildkvalitet och ljud.
Kabeln är perfekt för att ansluta enheter som till exempel din smarttelefon, GPS, digitalkamera eller bärbara hårddisk till din PC eller Mac för vardagliga ändamål som till exempel laddning, datasynkronisering eller filöverföring.
Kabeln USB2HABM6 på 1,8m täcks av StarTech.coms livstidsgaranti för garanterad tillförlitlighet.
Fördelarna med StarTech.com
- Lägg mindre tid på att vänta och mer på att ladda ned bilder MP3-filer och digitala videor med ultrasnabba Mini b USB-kablar från StarTech.com.
- E-posta bilder och videor till dina nära och kära omedelbart genom att ladda ned bildfiler från digitalkameran till datorn.
- Att uppgradera din USB-kabel är det mest kostnadseffektiva sättet att maximera din digitalkameras prestanda
- En ideal ersättnings-USB-kabel för bättre AV-kvalitet
- Överför felfri digital data för skarpare, rikare och naturligare bildkvalitet och ljud.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| USB-version | USB 2.0 |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | Mini-USB B |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Produktens färg | Grå |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Maximal dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| AWG kabelstorlek | 30 |
| Certifiering | CE, REACH |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Ytterhöljets material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Maximal överföringshastighet | 0,48 Gbit/s |
| Vikt | 34 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Vikt | 34 g |
| Förpackningens bredd | 107 mm |
| Låddjup | 156 mm |
| Förpackningens höjd | 11 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 40 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 107 mm |
| Låddjup | 156 mm |
| Förpackningens höjd | 11 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 40 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Certifikat | |
| Certifiering | CE, REACH |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Övrigt | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |