Offer details
Description
Lexmark CX860de. Utskriftsteknologi: laser, Utskrift: Färgutskrift, Maximal upplösning: 1200 x 1200 DPI, Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter): 57 ppm. Kopiering: Färgkopiering. Skanning: Färgscanning, Optisk skanningsupplösning: 600 x 1200 DPI. Fax: Färgfaxning. Högsta ISO A-seriestorlek: A4. Direktutskrift. Produktens färg: Svart, Grå
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Utskrift | Färgutskrift |
| Kopiering | Färgkopiering |
| Skanning | Färgscanning |
| Fax | Färgfaxning |
| Säkerhetsegenskaper | SNMPv3 |
| Lednings Protokoll | HTTP, HTTPs (SSL/TLS), SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, WINS, IGMP, BOOTP, RARP, APIPA (AutoIP), DHCP, ICMP, DNS, Bonjour, DDNS, mDNS, ARP, NTP, Telnet, Finger |
| Kontrolltyp | Röra |
| Positionering på marknaden | Business |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Dubbelsidig skanning | Ja |
| Driftcykel per månad | 350000 sidor per månad |
| Digital avsändare | Nej |
| Antal bläckpatroner | 4 |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Rekommenderad arbetscykel | 5000 - 50000 sidor per månad |
| Utmatningsval | Ja |
| Språk för sidbeskrivning | Microsoft XPS, PCL 5c, PCL 6, PDF 1.7, PPDS, PostScript 3 |
| Prestanda | |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Utskrift | Färgutskrift |
| Kopiering | Färgkopiering |
| Skanning | Färgscanning |
| Fax | Färgfaxning |
| Driftcykel per månad | 350000 sidor per månad |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Digital avsändare | Nej |
| Antal bläckpatroner | 4 |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Säkerhetsegenskaper | SNMPv3 |
| Rekommenderad arbetscykel | 5000 - 50000 sidor per månad |
| Lednings Protokoll | HTTP, HTTPs (SSL/TLS), SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, WINS, IGMP, BOOTP, RARP, APIPA (AutoIP), DHCP, ICMP, DNS, Bonjour, DDNS, mDNS, ARP, NTP, Telnet, Finger |
| Utmatningsval | Ja |
| Positionering på marknaden | Business |
| Internminne | 2048 MB |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Maximalt internminne | 4096 MB |
| Processorfrekvens | 1,6 MHz |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 56 dB |
| Ljudtrycksnivå (dubbelsidig utskrift) | 57 dB |
| Ljudtrycksnivå (kopiering) | 59 dB |
| Ljudtrycksnivå (scanning) | 55 dB |
| Ljudtrycksnivå (tyst läge) | 52 dB |
| Ljudeffektsnivå (vänteläge) | 14 dB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Inmatningskapacitet | |
| Pappersinmatningstyp | Pappersfack |
| Maximal inmatningskapacitet | 4500 ark |
| Flerfunktionsfack, kapacitet | 100 ark |
| Utmatningskapacitet | |
| Maximal utmatningskapacitet | 1950 ark |
| Automatisk dokumentmatare (ADF), utmatningskapacitet | 150 ark |
| Display | |
| Pekskärm | Ja |
| Skärm diagonal | 25,4 cm (10") |
| Utskriftshastighet | |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Utskrift | Färgutskrift |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 57 ppm |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter) | 57 ppm |
| Tid för första utskrift (färg) | 6,5 s |
| Tid för första utskrift (svart) | 6,5 s |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Kopiera | |
| Kopiering | Färgkopiering |
| Kopieringshastighet (normalkvalitet, svart, A4) | 57 kopior per minut |
| Kopieringshastighet (färg, normalkvalitet, A4) | 57 kopior per minut |
| Tid till första kopia (färg, normal) | 7 s |
| Tid till första kopia (svart, normal) | 6 s |
| Storleksändring kopieringsmaskin | 25 - 400% |
| Skanning | |
| Skanning | Färgscanning |
| Optisk skanningsupplösning | 600 x 1200 DPI |
| Maximalt skanningsområde | 216 x 355 mm |
| Skanningstyp | Flatbädds- och ADF-scanner |
| Skanning till | E-post, FTP, USB |
| Scanningshastighet (färg) | 57 ppm |
| Skanningshastighet (svart) | 57 ppm |
| Skanningshastighet (färg) | 114 ppm |
| Skanningshastighet (svart) | 114 ppm |
| Skanningsteknik | CCD |
| Dubbelsidig skanning | Ja |
| Fax | |
| Fax | Färgfaxning |
| Fax sändningshastighet | 3 sek/sida |
| Modemhastighet | 33,6 Kbit/s |
| Lagringsmedia | |
| Internminne | 2048 MB |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Maximalt internminne | 4096 MB |
| Processor | |
| Processorfrekvens | 1,6 MHz |
| Inbyggd processor | Ja |
| Ingående och utgående kapacitet | |
| Totalt antal inmatningsfack | 2 |
| Total inmatningskapacitet | 650 ark |
| Total utmatningskapacitet | 500 ark |
| Pappersinmatningstyp | Pappersfack |
| Maximal inmatningskapacitet | 4500 ark |
| Maximal utmatningskapacitet | 1950 ark |
| Flerfunktionsfack, kapacitet | 100 ark |
| Automatisk dokumentmatare (ADF), utmatningskapacitet | 150 ark |
| Flerfunktionsfack | Ja |
| Maximalt antal inmatningsfack | 6 |
| Pappershantering | |
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5 |
| JIS B-serien storlekar (B0...B9) | B5 |
| Kuvertstorlek | 6 3/4, 9, 10, B5, C4, C5, DL |
| Foto-pappersstorlekar (imperial) | 4x6" |
| Flerfunktionsfack, materialvikt | 60 - 176 g/m ^ |
| Pappersfackets typ av media | Banner, Kartong, Kuverter, Etiketter, Plain paper |
| Pappersfackets mediavikt | 60 - 176 g/m ^ |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Direktutskrift | Ja |
| Standardgränssnitt | Ethernet, USB 2.0 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 5 |
| Valfri anslutning | Trådlöst lokalt datornät |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv6) | TCP/IP |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv4) | TCP/IP |
| Säkerhetsegenskaper | SNMPv3 |
| Kryptering/säkerhet | LEAP, MD5, PEAP, SSL/TLS |
| Lednings Protokoll | HTTP, HTTPs (SSL/TLS), SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3, WINS, IGMP, BOOTP, RARP, APIPA (AutoIP), DHCP, ICMP, DNS, Bonjour, DDNS, mDNS, ARP, NTP, Telnet, Finger |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Design | |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Pekskärm | Ja |
| Skärm diagonal | 25,4 cm (10") |
| Kontrolltyp | Röra |
| Positionering på marknaden | Business |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (genomsnittligt operativt) | 870 W |
| Typisk elföbrukning | 3,5 kWh/vecka |
| Strömförbrukning (max) | 870 W |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 870 W |
| Medelströmförbrukning vid kopiering | 650 W |
| Medleströmförbrukning vid skanning | 115 W |
| Strömförbrukning (driftläge) | 125 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 3,3 W |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Debian 7.0, Debian 8.0, SuSE Linux 10.2, SuSE Linux 10.3, SuSE Linux 11, SuSE Linux 11.1, SuSE Linux 11.2, SuSE Linux 12.0, Ubuntu 12.04, Ubuntu 14.04, Ubuntu 15.04 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008 x64, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
| Programvara | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Debian 7.0, Debian 8.0, SuSE Linux 10.2, SuSE Linux 10.3, SuSE Linux 11, SuSE Linux 11.1, SuSE Linux 11.2, SuSE Linux 12.0, Ubuntu 12.04, Ubuntu 14.04, Ubuntu 15.04 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008 x64, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 10 - 32 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 15 - 80% |
| Altitud vid drift | 0 - 2896 m |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Utmatningsval | Ja |
| Kontrolltyp | Röra |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 559 mm |
| Djup | 588 mm |
| Höjd | 813 mm |
| Vikt | 83,2 kg |
| Förpackningens bredd | 700 mm |
| Låddjup | 760 mm |
| Höjd | 1114 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 96,4 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 700 mm |
| Låddjup | 760 mm |
| Höjd | 1114 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 96,4 kg |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84433100 |