Leitz Ergo Platsbesparande Dubbel Monitorarm & Laptopställ
- Brand: LEITZ
- Category:
- SKU: 65380089
- EAN: 4002432134700
Ergo Platsbesparande Dubbel Monitorarm & Laptopställ
Offer details
Description
Den IGR- (bara monitorarmen) och TÜV-certifierade Leitz Ergo Platsbesparande Dubbel Monitorarm och Laptop-Stativ har en positiv inverkan på hållningen, främjar korrekt ögoninriktning och ger komfort för nacke och axlar när höjden på bildskärmen och den bärbara datorn justeras korrekt enligt rekommendationerna för den ideala ergonomiska positionen. Bildskärms- och laptopstativet förblir stabilt i alla höjder och vinklar och kan enkelt växlas mellan liggande och stående läge. Designen är idealisk när utrymmet är begränsat och frigör värdefullt skrivbordsutrymme tack vare de mycket anpassningsbara armarna som enkelt kan vikas platta, lutas och manövreras i valfri riktning med bara en hand. Ergonomiskt utformad för att främja välbefinnande och öka produktiviteten.
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Maximal viktkapacitet (per display) | 9 kg |
| Minsta skärmstorlek | 43,2 cm (17") |
| Maxvikt | 18 kg |
| Maximal skärmstorlek | 81,3 cm (32") |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Antal displayer som stöds | 1 |
| Montage | Klämma/genomföring |
| Monteringssätt | Bord |
| Monteringsgränssnitt kompatibilitet (min) | 75 x 75 mm |
| Monteringsgränssnitt kompatibilitet (max) | 100 x 100 mm |
| Skrivbordets tjocklek (min) | 1 cm |
| Skrivbordets tjocklek (max) | 8 cm |
| Tvingfäste, bordsskivans tjocklek (max) | 8,5 cm |
| Genomföringsfäste, bordsskivans tjocklek (max) | 8 cm |
| Maximal viktkapacitet (per böjd/utrabred bildskärm) | 9 kg |
| Ergonomi | |
| Höjdjustering | Ja |
| Höjdjusteringsintervall | 185 - 435 mm |
| Hållare | -90 - 90° |
| Vridningsvinkel | 180° |
| Lutningsvinkel | -55 - 55° |
| Rotationsvinkel | 180° |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
| Justerbart djup | Ja |
| Antal armar | 2 |
| Typ av höjdjustering | Gasfjäder |
| Rotation | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
| Svängbara | Ja |
| Design | |
| Produktens färg | Mörkgrå |
| Orientering | Liggande / Stående |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 1120 mm |
| Djup | 600 mm |
| Höjd | 110 mm |
| Vikt | 5,1 kg |
| Förpackningens bredd | 320 mm |
| Låddjup | 425 mm |
| Förpackningens höjd | 142 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 6,1 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 320 mm |
| Låddjup | 425 mm |
| Förpackningens höjd | 142 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 6,1 kg |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bruksanvisning | Ja |
| Klämma medföljer | Ja |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | Ja |
| Klämma medföljer | Ja |
| Monteringssats | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
| Garantiperiod | 2 År |
| Certifikat för överensstämmelse | GS mark, TÜV mark |
| Övrigt | |
| Garantiperiod | 2 År |
| Certifikat för överensstämmelse | GS mark, TÜV mark |
| Monteringssätt | Bord |
| Ursprungsland | Kina |
| Logistikdata | |
| Ursprungsland | Kina |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 73269098 |