Jabra Evolve 80 Headset Kabel Huvudband Kontor/callcenter Bluetooth Svart, Röd, Silver
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14401-11
- EAN: 0706487015123 5706991017137
Evolve 80 Replacement Headset
Offer details
Related Products
Description
Evolve 80 bärs över örat och har överlägsen aktiv och passiv bullerdämpning. En inbyggd upptagetindikator skyddar dig mot störningsmoment och förbättrar produktiviteten. Du kan även lyssna på musik med kristallklar tydlighet.
Headsetet Jabra EVOLVE skapar en komplett koncentrationsbubbla runt dig i bullriga och öppna kontor - så att du kan fokusera på arbetet.
Headsetet Jabra EVOLVE skapar en komplett koncentrationsbubbla runt dig i bullriga och öppna kontor - så att du kan fokusera på arbetet.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart, Röd, Silver |
| Ursprungsland | Kina |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Kabelfärg | Röd |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Fungerar med Amazon Alexa | Nej |
| Rörelsesensor | Nej |
| Over The Air-uppdateringar (OTA) | Nej |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| PBAP (Phonebook access profile) | Nej |
| HD-röstkvalitet | Nej |
| Automatisk anslutning | Nej |
| Gångjärn av stål | Nej |
| Tryckutjämning i örat | Nej |
| Renoverad | Nej |
| Benledningssensor | Nej |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| 3,5 mm kontakt | Ja |
| USB-anslutning | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | AAC, SBC |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Omslutande |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
| Brusreducerande | Ja |
| Ljuddämpning | Nej |
| HearThrough | Nej |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofondämpning | Ja |
| Brusreducerande mikrofon | Ja |
| Batteri | |
| Laddningsbart batteri | Nej |
| Batteriladdningsindikation | Ja |
| Snabb laddning | Nej |
| Musikspelare | |
| FM-radio | Nej |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 232 mm |
| Låddjup | 57 mm |
| Förpackningens höjd | 215 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 600 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Väska | Nej |
| Antal | 1 |
| Laddningsfodral | Nej |
| Laddningsställ | Nej |
| Öronkuddsmaterial | Konstläder |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 598 mm |
| Ytterförpackningens längd | 250 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 479 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 10,7 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 20 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Tekniska detaljer | |
| Laddningsfodral | Nej |
| Enkel parning | Nej |
| Multianslutning | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
| Övrigt | |
| Högtalartelefon | Nej |
| Automatisk avstängning | Nej |
| Digital signalbehandling (DSP) | Nej |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Nej |
| Ear cushion type | Leatherette size L |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Batterinivåindikator | Ja |
| Talade instruktioner | Nej |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsfodral | Nej |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Automatisk volymjustering | Nej |
| Röststyrning | Nej |