HPE StoreEver LTO-7 Ultrium 15000 Internal Tape Drive Datalaggringsenhet Bandkassett 6 TB
HPE StoreEver LTO-7 Ultrium 15000 Internal Tape Drive, Datalaggringsenhet, Bandkassett, Serial Attached SCSI (SAS), 2.5:1, LTO, 5,25 tum Halv höjd
Offer details
Trade Prices
Description
HPE StoreEver LTO-7 Ultrium 15000 Internal Tape Drive. Produkttyp: Datalaggringsenhet, Mediatyp: Bandkassett, Gränssnitt: Serial Attached SCSI (SAS). Ursprunglig kapacitet: 6 TB, Kapacitet vid datakomprimering: 15 TB, Cachestorlek: 1024 MB. Godkänd dataöverförings hastighet (native): 300 MB/s. Bredd: 41 mm, Djup: 145 mm, Höjd: 206 mm. Chassityp: 5.25 inch half-height, Värdgränssnitt: 6 Gb/s SAS
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Datalaggringsenhet |
| Mediatyp | Bandkassett |
| Intern | Ja |
| Kompressionsförhållande | 2.5:1 |
| Formfaktor | 5,25 tum Halv höjd |
| Gränssnitt | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Kryptering/säkerhet | 256-bit AES |
| Produktens färg | Svart |
| Typ av datalagring | LTO |
| Lagringsmedia | |
| Ursprunglig kapacitet | 6 TB |
| Kapacitet vid datakomprimering | 15 TB |
| Cachestorlek | 1024 MB |
| Data transmission | |
| Godkänd dataöverförings hastighet (native) | 300 MB/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Formfaktor | 5,25 tum Halv höjd |
| Produktens färg | Svart |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 41 mm |
| Djup | 145 mm |
| Höjd | 206 mm |
| Vikt | 1,45 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Svart |
| Övrigt | |
| Värdgränssnitt | 6 Gb/s SAS |
| Chassityp | 5.25 inch half-height |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 40,6 x 144,8 x 205,7 mm (1.6 x 5.7 x 8.1") |
| WORM kapacitet | Yes |
| Vikt (imperial) | 1,45 kg (3.2 lbs) |
| Inspelningsteknik | LTO-7 Ultrium 15000 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |