HPE StoreEver LTO-7 Ultrium 15000 External Tape Drive Datalaggringsenhet Bandkassett 6 TB
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: BB874A
- EAN: 5711783418672 4058154179642 45 ...4179642 4514953964235 0889894360892 0889894360960 0889894360946 0889894360847 0889894360885 0889894360953more
HPE StoreEver LTO-7 Ultrium 15000 External Tape Drive, Datalaggringsenhet, Bandkassett, Serial Attached SCSI (SAS), 2.5:1, LTO, 5,25 tum Halv höjd
Offer details
Description
HPE StoreEver LTO-7 Ultrium 15000 External Tape Drive. Produkttyp: Datalaggringsenhet, Mediatyp: Bandkassett, Gränssnitt: Serial Attached SCSI (SAS). Ursprunglig kapacitet: 6 TB, Kapacitet vid datakomprimering: 15 TB, Cachestorlek: 1024 MB. Burst överföringshastighet: 600 MB/s, Godkänd dataöverförings hastighet (native): 300 MB/s. Strömförbrukning (vanlig): 31 W. Bredd: 77 mm, Djup: 223 mm, Höjd: 295 mm
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Datalaggringsenhet |
| Mediatyp | Bandkassett |
| Intern | Nej |
| Kompressionsförhållande | 2.5:1 |
| Formfaktor | 5,25 tum Halv höjd |
| Gränssnitt | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Kryptering/säkerhet | 256-bit AES |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 250000 h |
| Produktens färg | Svart |
| Typ av datalagring | LTO |
| Typer av lagringsmedia som stöds | LTO-7 |
| Lagringsmedia | |
| Ursprunglig kapacitet | 6 TB |
| Kapacitet vid datakomprimering | 15 TB |
| Cachestorlek | 1024 MB |
| Data transmission | |
| Burst överföringshastighet | 600 MB/s |
| Godkänd dataöverförings hastighet (native) | 300 MB/s |
| Design | |
| Intern | Nej |
| Formfaktor | 5,25 tum Halv höjd |
| Produktens färg | Svart |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 31 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 77 mm |
| Djup | 223 mm |
| Höjd | 295 mm |
| Vikt | 4,65 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Miljökrav | |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 66 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Svart |
| Övrigt | |
| Värdgränssnitt | 6 Gb/s SAS |
| Chassityp | 5.25 inch half-height |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 76,2 x 223,5 x 297,2 mm (3 x 8.8 x 11.7") |
| WORM kapacitet | Yes |
| Vikt (imperial) | 4,67 kg (10.3 lbs) |
| Inspelningsteknik | LTO-7 Ultrium 15000 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |