HPE Storage MSL 1/8 Gen3 0-drive Tape Autoloader Automatisk bandladdare och bibliotek för lagring Bandkassett LTO 144 GB
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R1R75B
- EAN: 4549821614448 0190017742953
HPE Storage MSL 1/8 Gen3 0-drive Tape Autoloader, Automatisk bandladdare och bibliotek för lagring, Bandkassett, FC, 2.5:1, LTO, 1U
Offer details
Description
HPE Storage MSL 1/8 Gen3 0-drive Tape Autoloader. Produkttyp: Automatisk bandladdare och bibliotek för lagring, Mediatyp: Bandkassett, Gränssnitt: FC. Ursprunglig kapacitet: 144 GB, Kapacitet vid datakomprimering: 360 TB. Godkänd dataöverförings hastighet (native): 300 MB/s. Bredd: 482 mm, Djup: 809 mm, Höjd: 44 mm. Chassityp: 1U, Värdgränssnitt: 8 GB/s Fibre Channel (LTO-7, LTO-8, LTO-9) 6 GB/s SAS (LTO-7, LTO-8) 12 GB/s SAS (LTO-9)
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Automatisk bandladdare och bibliotek för lagring |
| Mediatyp | Bandkassett |
| Kompressionsförhållande | 2.5:1 |
| Formfaktor | 1U |
| Gränssnitt | FC |
| Kryptering/säkerhet | 256-bit AES |
| Produktens färg | Svart |
| Kompatibla produkter | See HPE Storage Single Point of Connectivity Knowledge at: https://h20272.www2.hpe.com/SPOCK/index.aspx |
| Typ av datalagring | LTO |
| Standardgränssnitt | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Typer av lagringsmedia som stöds | LTO-7, LTO-8, LTO-9 |
| Antal spår (max) | 8 |
| Lagringsmedia | |
| Ursprunglig kapacitet | 144 GB |
| Kapacitet vid datakomprimering | 360 TB |
| Data transmission | |
| Godkänd dataöverförings hastighet (native) | 300 MB/s |
| Design | |
| Formfaktor | 1U |
| Produktens färg | Svart |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 482 mm |
| Djup | 809 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Svart |
| Övrigt | |
| Värdgränssnitt | 8 GB/s Fibre Channel (LTO-7, LTO-8, LTO-9) 6 GB/s SAS (LTO-7, LTO-8) 12 GB/s SAS (LTO-9) |
| Chassityp | 1U |