HPE S3L76A nätverksswitchar hanterad L2 2.5G Ethernet (100/1000/2500) Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd 1U Silver, Svart
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S3L76A
- EAN: 0190017738567 4549821593316
HPE S3L76A, hanterad, L2, 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd, Rackmontering, 1U
Offer details
Trade Prices
Description
HPE S3L76A. Switch typ: hanterad, Switch-lager: L2. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 48. Switch kapacitet: 780 Gbit/s. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd. Rackmontering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2 |
| Webbaserad adminstraion | Ja |
| Trafikutformning | Ja |
| Trafikklassificering | Ja |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 48 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Fiberportar kvantitet | 4 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP28, SFP56 |
| Antal USB Typ A-portar | 1 |
| Antal hanteringsportar | 1 styck |
| Nätverk | |
| Portspegling | Ja |
| 10G stöd | Ja |
| Data transmission | |
| Switch kapacitet | 780 Gbit/s |
| Genomströmning | 580 Mpps |
| Paketbuffertminne | 16 MB |
| Design | |
| Rackmontering | Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Produktens färg | Silver, Svart |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Fysisk stackning (enheter) | 10 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Minnestyp | DDR4-SDRAM |
| Internminne | 8000 MB |
| Flashminne | 32000 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Paketbuffertminne | 16 MB |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Nej |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Meddelane om effektförbrukning | With JL086A PSU: Hibernation (0 rpm fan): 43W Idle: 104W 100% Traffic Rate: 173W With JL087A PSU: Hibernation (0 rpm fan): 41W Idle: 104W 100% Traffic Rate: 173W With JL670A PSU: Hibernation (0 rpm fan): 37W Idle: 115W 100% Traffic Rate: 184W |
| Strömkälla | AC/DC |
| Notering för strömförsörjning | 2 field‑replaceable, hot‑swappable power supply slots 1 minimum power supply required (ordered separately). Supported PSUs JL086A, JL087A and JL670A. |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 2880 W |
| Övrigt | |
| Latens | 1 Gbps: 4.24 μs 10 Gbps: 1.50 μs 25 Gbps: 2.91 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Prestandahantering | 1 default VRF, 1 management VRF |
| Minne och processor | Quad Core Arm Cortex™ A72 @ 1.8GHz, 8 GB DDR4, 32 GB eMMC 16 MB Shared Packet Buffer Memory |
| Fläkt | Switch has two fan tray slots and comes with one fan tray installed. Minimum one fan tray required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vikt (imperial) | 6,02 kg (13.3 lbs) |
| Externa anslutningar | 48 x HPE Smart Rate 100 M [5]/1G/2.5G/5G BaseT Class 6 PoE ports supporting up to 60W per port 4 x 1G/10G/25G/50G [4] SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at and 802.3bt (up to 60W) 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 44 mm |
| Djup | 442 mm |
| Vikt | 6,02 kg |
| Optical fiber | |
| Fiberoptiska kontakten | SFP28, SFP56 |