HPE ProLiant DL325 Gen11 9115 3.2GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server servrar 960 GB Rack (1U) AMD EPYC 2,6 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL325 Gen11 9115 3.2GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server, 2,6 GHz, 64 GB, DDR5-SDRAM, 960 GB, 1000 W, Rack (1U)
Offer details
Trade Prices
Description
HPE ProLiant DL325 Gen11 9115 3.2GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x480GB SSD 2x1000W PS EU Server. Processorfamilj: AMD EPYC, Processorfrekvens: 2,6 GHz. Internminne: 64 GB, Typ av internminne: DDR5-SDRAM, Minneslayout: 2 x 32 GB. Total lagringskapacitet: 960 GB. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 1000 W. Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorkärnor | 16 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns cache | 64 MB |
| Processortillverkare | AMD |
| Minne | |
| Internminne | 64 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 2 x 32 GB |
| Minne klockhastighet | 6400 MHz |
| Lagringsmedia | |
| Total lagringskapacitet | 960 GB |
| Antalet installerade hårddiskar | 2 |
| RAID-kontroller som stöds | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Solid-state drive-gränssnitt | SATA III |
| Solid-state drive kapacitet | 480 GB |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Nätverk | |
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | 4 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Säkerhetsegenskaper | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require licenses), and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Antal huvudnätaggregat | 2 |
| Strömförsörjning | 1000 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 600 mm |
| Vikt | 27,1 kg |
| Höjd | 242 mm |
| Djup | 916 mm |
| Övrigt | |
| Säkerhetsegenskaper | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Vikt (imperial) | 27,1 kg (59.8 lbs) |
| Standardfläktar | 7x Standard Fans |
| Hårddiskstyp | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 599,9 x 915,9 x 242,1 mm (23.6 x 36.1 x 9.53") |