HPE MSA 2060 LFF 2x16Gb FC 4-port Controller Storage Array hårddiskar Rack (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P89059-B25
- EAN: 0190017837055
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
HPE MSA 2060 LFF 2x16Gb FC 4-port Controller Storage Array, 5 kg, Rack (2U)
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HPE MSA 2060 LFF 2x16Gb FC 4p Array |
48308111 | Register free see stock | ||
Related Products
- Rack Tillbehör
- InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
- Strömkablar
- Interna Hårddiskar
- Hårddiskar
- Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
Description
HPE MSA 2060 LFF 2x16Gb FC 4-port Controller Storage Array. Chassityp: Rack (2U). Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD. Bredd: 89 mm, Djup: 445 mm, Höjd: 508 mm, Vikt: 5 kg
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Hårddiskstyp | Up to 12 LFF HDD and/or SSD per array base model |
| Anslutningar | |
| Fiberkanal | Ja |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Systemkrav | |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 89 mm |
| Djup | 445 mm |
| Höjd | 508 mm |
| Vikt | 5 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Formfaktor | LFF |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server 2022; Windows Server 2019; Windows Server 2016; VMWare vSphere™ 6.7; Red Hat Linux 8; SUSE™ SLES 15; See HPE SPOCK for more details. |
| Vikt (imperial) | 4,99 kg (11 lbs) |
| Hårddiskkontroller | 2x 16 Gb Fibre Channel controllers per array, 4-ports each (8-ports total) |
| Expansion beskrivning | 24 drive bay 2060 SFF drive enclosure or 12 drive bay 2060 LFF drive enclosure (add up to 9 with any combination) |