HPE MSA 2060 12Gb SAS SFF Storage hårddiskar 0 TB Rack (2U) Silver, Svart
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R0Q78B
- EAN: 0190017620725 4549821495399
HPE MSA 2060 12Gb SAS SFF Storage, 0 TB, HDD+SSD, 5 kg, Rack (2U), Silver, Svart
Offer details
Trade Prices
Description
HPE MSA 2060 12Gb SAS SFF Storage. Total installerad lagringskapacitet: 0 TB, Typ av installerad lagringsenhet: HDD+SSD. Chassityp: Rack (2U), Enhetsklass: Stor företagsverksamhet. Antal lagringsenheter som stöds: 24, Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD. Bredd: 89 mm, Djup: 445 mm, Höjd: 508 mm, Vikt: 5 kg. Produktens färg: Silver, Svart
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total installerad lagringskapacitet | 0 TB |
| Lagringsenheter installerade | Nej |
| Typ av installerad lagringsenhet | HDD+SSD |
| Antal installerade lagringsenheter | 0 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Antal lagringsenheter som stöds | 24 |
| Högsta lagringskapacitet | 1843,2 TB |
| Hårddiskstyp | Up to 24 SFF HDD and/or SSD per array model |
| Anslutningar | |
| Värdportar | 8 |
| USB-anslutning | Nej |
| Fiberkanal | Ja |
| Design | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Intern | Ja |
| Produktens färg | Silver, Svart |
| Antal fläktar | 2 fläkt/-ar |
| Prestanda | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Systemkrav | |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 89 mm |
| Djup | 445 mm |
| Höjd | 508 mm |
| Vikt | 5 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server 2022 Windows Server 2019 Windows Server 2016 VMWare vSphere 6.7 Red Hat Linux 8 SuSE SLES 15 |
| Vikt (imperial) | 4,99 kg (11 lbs) |
| Förvaringsspegling | No |
| SAN-säkerhetskopiering | Yes |
| Stöd för Insight Manager | No |
| Hårddiskkontroller | HPE MSA 2060 12Gb SAS storage controllers, 4-ports each |
| Expansion beskrivning | 24 drive bay 2060 SFF drive enclosure and/or 12 drive bay 2060 LFF drive enclosure (add up to 9) |
| Stöd för klustring | Yes |