HPE MR416i-p Gen10 Plus x16 Lanes 4GB Cache NVMe/SAS 12G Controller RAID-kontrollerkort PCI Express x16
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P06367-B21
- EAN: 4549821214990 1900172984988 01 ...2984988 0190017298498more
HPE MR416i-p Gen10 Plus x16 Lanes 4GB Cache NVMe/SAS 12G Controller, SAS, SATA, PCI Express x16, 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60, 4098 MB, See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs, 157 mm
Offer details
Related Products
Description
HPE MR416i-p Gen10 Plus x16 Lanes 4GB Cache NVMe/SAS 12G Controller. Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: SAS, SATA, Värdgränssnitt: PCI Express x16. RAID-nivåer: 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60, Internminne: 4098 MB, Certifiering: See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs. Bredd: 157 mm, Djup: 157 mm, Höjd: 157 mm. Chassityp: (MR416i-p Gen10 Plus / MR216i-p Gen10 Plus) – Standard HHHL PCIe plug-in Controller (MR416i-a..., Vikt (imperial): 0,146 kg (0.321 lbs), Interna portar: 2x8 host / x16 internal tri-mode
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SAS, SATA |
| Värdgränssnitt | PCI Express x16 |
| Prestanda | |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60 |
| Internminne | 4098 MB |
| Certifiering | See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 157 mm |
| Djup | 157 mm |
| Höjd | 157 mm |
| Vikt | 146 g |
| Övrigt | |
| Chassityp | (MR416i-p Gen10 Plus / MR216i-p Gen10 Plus) – Standard HHHL PCIe plug-in Controller (MR416i-a Gen10 Plus / MR216i-a Gen10 Plus) – Type-a Modular Controller |
| Vikt (imperial) | 0,146 kg (0.321 lbs) |
| Interna portar | 2x8 host / x16 internal tri-mode |
| Ytterligare egenskaper | See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs |