HPE Aruba Networking AP-503 (US) 10-Pack Dual Radio 2x2:2 Wi-Fi 6 Campus Access Point
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S1E84A
- EAN: 0190017661254
HPE Aruba Networking AP-503 (US) 10-Pack Dual Radio 2x2:2 Wi-Fi 6 Campus Access Point, 2,4 GHz, 5 GHz, 1000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-503 (US) 10-Pack Dual Radio 2x2:2 Wi-Fi 6 Campus Access Point. 2,4 GHz, 5 GHz, Datahastighet för Ethernet-LAN: 1000 Mbit/s
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax |
| Certifiering | Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 3) Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband |
| MIMO | Ja |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.1.0 and later HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.5.0.0 and later |
| Egenskaper | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax |
| MIMO | Ja |
| Design | |
| Certifiering | Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 3) Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband |
| Rekommenderad användning | inomhus |
| Antenn | |
| Antennens riktningstyp | Rundstrålande |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Certifikat | |
| Certifiering | Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 3) Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 145 mm |
| Djup | 145 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Vikt | 255 g |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | E0: Ethernet wired network port (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) |
| Vikt (imperial) | 0,227 kg (0.5 lbs) |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.1.0 and later HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.5.0.0 and later |