HPE Aruba Networking AP-503H (IL) Dual Radio 802.11ax 2x2 1+2 Ethernet Unified TAA Hospitality AP
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R3V43A
- EAN: 0190017395678
HPE Aruba Networking AP-503H (IL) Dual Radio 802.11ax 2x2 1+2 Ethernet Unified TAA Hospitality AP, 2,4 GHz, 5 GHz, 1000,5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-503H (IL) Dual Radio 802.11ax 2x2 1+2 Ethernet Unified TAA Hospitality AP. 2,4 GHz, 5 GHz, Datahastighet för Ethernet-LAN: 1000,5000 Mbit/s
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certifiering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location (AP-505H only) Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE) |
| MIMO | Ja |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 (AP-503H) and 8.7.0.0 (AP-505H), HPE Aruba Networking Operating System 10.3.0.0 (AP-503H), 10.2.0.0 (AP-505H) |
| Egenskaper | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| MIMO | Ja |
| Design | |
| Certifiering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location (AP-505H only) Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE) |
| Rekommenderad användning | inomhus |
| Antenn | |
| Antennens riktningstyp | Semi-riktad |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Certifikat | |
| Certifiering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location (AP-505H only) Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE) |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 86 mm |
| Djup | 47 mm |
| Höjd | 150 mm |
| Vikt | 360 g |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | 1 x 10/100/1000BASE-T RJ-45 port, auto-sensing link speed and MDI/MDX 4 x 10/100/1000BASE-T (RJ-45) ports, auto-sensing link speed and MDI/MDX |
| Vikt (imperial) | 0,363 kg (0.8 lbs) |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 (AP-503H) and 8.7.0.0 (AP-505H), HPE Aruba Networking Operating System 10.3.0.0 (AP-503H), 10.2.0.0 (AP-505H) |