HP Pro mt440 G3 1.1 GHz Windows 10 Intel® Celeron® 7305 Mobil tunn klient 35,6 cm (14") Full HD 8 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 10 IoT Enterprise Silver
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 6Q2S0AA#UUW
- EAN:
Offer details
Reasons To Buy
Skydda era data och enheter
Känn er lugna med en mobil tunn klient som hjälper till att hålla molnupplevelsen säker med självåterställande BIOS.
Byggd för att synas, byggd för att hålla
Skaffa en iögonfallande enhet med hållbart chassi byggt med aluminiummaterial som står emot dagligt slitage.
Molnproduktivitet i företagsklass
Klara dagen med glans med senaste Intel® Celeron®-processorn[2] och en blandning av moderna och äldre portar.
Hjälp till att skydda vår gemensamma framtid
Den ENERGY STAR®-certifierade HP Pro mt440 innehåller havsnära plast i högtalarhöljet och skärmens ram.[4]
Description
Driv produktivitet och prestanda när ni är på språng med en 12:e Gen Intel Celeron-processor[2], lång batteritid med HP Fast Charge[8], WLAN[3] och viktiga portar på HP Pro mt440 Mobile Thin Client. Tackla dagens alla uppgifter med en enhet som är byggd av aluminiummaterial för hållbarhet.
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Produkttyp | Mobil tunn klient |
| Produktens färg | Silver |
| Formfaktor | Clamshell |
| Positionering på marknaden | Datormoln |
| Ursprungligt märkesnamn | HP |
| Ursprungsland | Kina |
| Display | |
| Skärm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | Full HD |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Paneltyp | IPS |
| Diagonal skärmstorlek | 35,6 cm |
| Kontrastförhållande (medel) | 600:1 |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Bildskärmsram, teknik | Narrow Border |
| NTSC-täckning (typisk) | 45% |
| RGB-färgrymd | NTSC |
| Färgomfång | 45% |
| Processor | |
| Processorfrekvens | 1,1 GHz |
| Processorfamilj | Intel® Celeron® |
| Processor | 7305 |
| Processorkärnor | 5 |
| Processortrådar | 5 |
| Processorns cache | 8 MB |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processortillverkare | Intel |
| Minne | |
| Internminne | 8 GB |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Minne klockhastighet | 3200 MHz |
| Minneslayout | 2 x 4 GB |
| Minnesplatser | 2x SO-DIMM |
| Maximalt internminne | 16 GB |
| ECC | Nej |
| Icke ECC | Ja |
| Lagringsmedia | |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Total lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| Solid-state drive kapacitet | 256 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express |
| Total SSD-kapacitet | 256 GB |
| NVMe | Ja |
| Grafiken | |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Audio | |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Kamera | |
| Främre kamera | Ja |
| Upplösning, främre kamera | 1280 x 720 pixlar |
| Optisk lagring | |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Nätverk | |
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| WLAN-kontrollens modell | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Antenntyp | 2x2 |
| WLAN-styrenhet, tillverkare | Intel |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Tangentbord | |
| Pekredskap | Clickpad |
| Spillresistent tangentbord | Ja |
| Programvara | |
| Installerat operativsystem | Windows 10 IoT Enterprise |
| Special features | |
| HP Security tools | USB-aktivering/inaktivering (via BIOS); Startlösenord (via BIOS); Installationslösenord (via BIOS); Stöd för enheter med chassilås och vajerlås; HP Secure Erase; BIOS-uppdatering via nätverk; HP BIOSphere Gen6; HP Sure Start Gen7; HP Tamper Lock; HP DriveLock och Automatic DriveLock |
| HP Management tools | HP ThinUpdate; HP Cloud Endpoint Manager; HP skrivfilter; Windows Defender; HP BIOS Configuration Utility; HP Device Manager |
| HP Connection Optimizer | Ja |
| HP segment | Business |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196786380358, 196786380327 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 196786380358; (B10) 196786380327 |
| HP special features | |
| HP Security tools | USB-aktivering/inaktivering (via BIOS); Startlösenord (via BIOS); Installationslösenord (via BIOS); Stöd för enheter med chassilås och vajerlås; HP Secure Erase; BIOS-uppdatering via nätverk; HP BIOSphere Gen6; HP Sure Start Gen7; HP Tamper Lock; HP DriveLock och Automatic DriveLock |
| HP Management tools | HP ThinUpdate; HP Cloud Endpoint Manager; HP skrivfilter; Windows Defender; HP BIOS Configuration Utility; HP Device Manager |
| Batteri | |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Antalet battericeller | 3 |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 51 wh |
| Batterispänning | 11,58 V |
| Strömtillförsel | |
| AC-adapter, frekvens | 50 - 60 hz |
| AC-adapter, inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförsörjning | 65 W |
| Bevakning | |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Lösenordsskydd | Ja |
| Lösenordsskydd | BIOS, Ström på |
| Certifikat | |
| Låg halogenhalt | Ja |
| Hållbarhet | |
| Hållbara tekniker och material | Låg halogenhalt |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 120 |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 1,48 kg |
| Bredd | 321,9 mm |
| Djup | 213,9 mm |
| Höjd | 19,9 mm |
| Egenskaper | |
| Ursprungsland | Kina |
| Koldioxidavtryck | |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 120 |
| Totala koldioxidutsläpp, utan användningsfas (kg CO2e) | 0,7 |
| Koldioxidutsläpp, tillverkning (kg CO2e) | 113 |
| Koldioxidutsläpp, logistik (kg CO2e) | 3 |
| Koldioxidutsläpp i slutet av livscykeln (kg CO2e) | 0,6 |
| Förpackningens innehåll | |
| Tangentbord inkluderat | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbara tekniker och material | Låg halogenhalt |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196786380358, 196786380327 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 196786380358; (B10) 196786380327 |
| Övrigt | |
| WLAN-kontrollens modell | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Diagonal skärmstorlek | 35,6 cm |
| UNSPSC-kod | 43211503 |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Manufacturer warranty | 1 års (1/1/0) begränsad garanti inklusive 1 års garanti avseende material och arbete. Ingen reparation på plats. Villkoren kan variera mellan olika länder. Vissa restriktioner och undantag gäller. |