Epson SureColor SC-T5100N
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C11CF12302A0
- EAN: 8715946662480 8715946633053
SureColor SC-T5100N
Offer details
Description
Ren design
Vit, kompakt och passar i de flesta miljöer.
Det här bläcket stannar där det är
Den använder UltraChrome XD2-pigmentbläck, vilket innebär att utskrifterna är vattentåliga och inte färgar av sig (medan standardbläck kan färga av sig). Dessutom ger SC-T5100N djup svärta och skarpa, mättade linjer – perfekt för teknisk grafik.
Stöder trådlös utskrift
Låter användarna skriva ut direkt från smarttelefoner eller surfplattor.
Smidiga pappersbyten
Du kan växla sömlöst mellan LFP-papper och arkmatare eftersom denna skrivare stöder A4 upp till A0-ark samt rullar.
Trygghet
Unik teknik för munstyckesverifiering (NVT) förhindrar feltryck.
Noggrannhet och precision
Skriv enkelt ut tekniska ritningar, arkitektoniska ritningar och konstruktionsritningar i suverän detalj.
Vit, kompakt och passar i de flesta miljöer.
Det här bläcket stannar där det är
Den använder UltraChrome XD2-pigmentbläck, vilket innebär att utskrifterna är vattentåliga och inte färgar av sig (medan standardbläck kan färga av sig). Dessutom ger SC-T5100N djup svärta och skarpa, mättade linjer – perfekt för teknisk grafik.
Stöder trådlös utskrift
Låter användarna skriva ut direkt från smarttelefoner eller surfplattor.
Smidiga pappersbyten
Du kan växla sömlöst mellan LFP-papper och arkmatare eftersom denna skrivare stöder A4 upp till A0-ark samt rullar.
Trygghet
Unik teknik för munstyckesverifiering (NVT) förhindrar feltryck.
Noggrannhet och precision
Skriv enkelt ut tekniska ritningar, arkitektoniska ritningar och konstruktionsritningar i suverän detalj.
Specifications
| Skrivarteknologi | |
|---|---|
| Maximal upplösning | 2400 x 1200 DPI |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Skrivarhuvud | PrecisionCore |
| Färg | Ja |
| Språk för sidbeskrivning | ESC/P-R, HP-GL/2, HP-RTL |
| Utskriftshastighet | |
| Maximal upplösning | 2400 x 1200 DPI |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Skrivarhuvud | PrecisionCore |
| Färg | Ja |
| Språk för sidbeskrivning | ESC/P-R, HP-GL/2, HP-RTL |
| Kopiera | |
| Kopiering | Nej |
| Skanning | |
| Skanning | Nej |
| Utskriftskvalitet | |
| Maximal upplösning | 2400 x 1200 DPI |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| Pappershantering | |
| Maximal utskriftstorlek | A0 (841 x 1189 mm) |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A0, A1, A2, A3, A3+, A4 |
| ISO B-seriestorlekar (B0 ... B9) | B1, B2, B3, B4, B5 |
| Rullpapper | Ja |
| Media-tjocklek | 0.05 - 0.27 mm |
| Klipperpapper | Ja |
| Filformat | |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A0, A1, A2, A3, A3+, A4 |
| ISO B-seriestorlekar (B0 ... B9) | B1, B2, B3, B4, B5 |
| Display | |
| Pekskärm | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Anslutningar | |
| USB-port | Nej |
| Wi-Fi | Ja |
| Direktutskrift | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| USB-kontakt | USB Type-A |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)-portar | 1 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Parallellport | 0 |
| Anta IEEE 1394/Firewire anslutningar | 0 |
| Antal RJ-45-portar | 1 |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Prestanda | |
| Internminne | 1000 MB |
| Displaytyp | LCD |
| Produktens färg | Vit |
| Ljudeffektsnivå (vänteläge) | 32 dB |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 49 dB |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Ursprungsland | Indonesien |
| Nätverk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Direktutskrift | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Design | |
| Pekskärm | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Produktens färg | Vit |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Sound emission | |
| Ljudeffektsnivå (vänteläge) | 32 dB |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 49 dB |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 28 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 8 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,2 W |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 1268 mm |
| Djup | 696 mm |
| Höjd | 913 mm |
| Vikt | 46 kg |
| Förpackningens bredd | 730 mm |
| Låddjup | 1530 mm |
| Förpackningens höjd | 655 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 45,5 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 730 mm |
| Låddjup | 1530 mm |
| Förpackningens höjd | 655 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 45,5 kg |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Förpackningens innehåll | |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Egenskaper | |
| Ursprungsland | Indonesien |
| Övrigt | |
| Pekskärm | Ja |
| Logistikdata | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |