Tripp Lite N844X-03M-8L-P InfiniBand och fiberoptisk kabel 3 m MPO/MTP 4x LC OFNR Aqua, Beige, Svart
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N844X-03M-8L-P
- EAN: 0037332272935
Tripp Lite N844X-03M-8L-P, 3 m, OFNR, OM3, MPO/MTP, 4x LC
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite N844X-03M-8L-P. Kabellängd: 3 m, Typ av kabel: OFNR, Typ av fiberoptik: OM3, Anslutning 1: MPO/MTP, Anslutning 2: 4x LC, Kärndiameter: 50 um
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 3 m |
| Anslutning 1 | MPO/MTP |
| Anslutning 2 | 4x LC |
| Typ av kabel | OFNR |
| Kärndiameter | 50 um |
| Manteldiameter | 125 um |
| Typ av fiberoptik | OM3 |
| Jacka material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| inkopplingsförlust | 0,35 dB |
| Fiberlägets struktur | Flerläge |
| Dataöverföringshastighet | 400 Gbit/s |
| Böjradie | 2 cm |
| Temperatur vid drift | -10 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 60 ° C |
| Ursprungsland | Kina |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 40 Gigabit Ethernet, 100 Gigabit Ethernet, 400 Gigabit Ethernet |
| Våglängder som stöds | 850,1300 nm |
| Harmonized System (HS)-kod | 8544,70,0000 |
| Produktens färg | Aqua, Beige, Svart |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 1 | Honkoppling |
| Kontaktens poleringstyp | PC |
| Tekniska data | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | UL ECOLOGO |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332272932 |
| Compliance certificates | RoHS, CE, REACH |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -10 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 60 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 3 m |
| Kabeldiameter | 3 mm |
| Böjradie | 2 cm |
| Förpackningens bredd | 177,8 mm |
| Låddjup | 12,7 mm |
| Höjd | 228,6 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 80 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 177,8 mm |
| Låddjup | 12,7 mm |
| Höjd | 228,6 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 80 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 185,4 mm |
| Ytterförpackningens längd | 149,9 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 101,6 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 870 g |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 8544,70,0000 |
| Antal per förpackning | 1 styck |