Tripp Lite N262-S07-BL nätverkskablar Blå 2,13 m Cat6a U/FTP (STP)
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N262-S07-BL
- EAN: 0037332276001
Tripp Lite N262-S07-BL, 2,13 m, Cat6a, U/FTP (STP), RJ-45, RJ-45, Blå
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite N262-S07-BL. Kabellängd: 2,13 m, Kabel standard: Cat6a, Kabelskärmen: U/FTP (STP), Anslutning 1: RJ-45, Anslutning 2: RJ-45, Plätering på anslutningskontakter: Nickel/Guld, Faktisk dataöverföringshastighet: 10000 Mbit/s, Produktens färg: Blå
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Blå |
| Kabel standard | Cat6a |
| Kabellängd | 2,13 m |
| Kabelskärmen | U/FTP (STP) |
| Anslutning 1 | RJ-45 |
| Anslutning 2 | RJ-45 |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel/Guld |
| Ledarmaterial | Koppar |
| Gjuten kabelhylsa | Ja |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3an, IEEE 802.3at |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Frekvens | 500 MHz |
| Ursprungsland | Kina |
| Ledartyp | Stranded |
| Hinderskyddad kabelhylsa | Ja |
| AWG kabelstorlek | 28 |
| Certifiering | UL Listed; cUL Listed |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Kabelform | Rund |
| Harmonized System (HS)-kod | 8544,42,2000 |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Typ av PoE (Power over Ethernet) som stöds | PoE+ |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -20 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 85% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 85% |
| Tekniska data | |
| Ursprungsland | Kina |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Compliance certificates | RoHS, UKCA, CE, REACH |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 177,8 mm |
| Djup | 12,7 mm |
| Höjd | 228,6 mm |
| Ytterdiameter | 5,4 mm |
| Vikt | 70 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 177,8 mm |
| Låddjup | 12,7 mm |
| Höjd | 228,6 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 80 g |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 800 g |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 350,5 mm |
| Ytterförpackningens längd | 25,4 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 429,3 mm |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332276008 |
| Harmonized System (HS)-kod | 8544,42,2000 |
| Övrigt | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332276008 |