Tripp Lite B203-101-IND-ER nätverksförlängare Nätverkssändare och -mottagare Svart
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: B203-101-IND-ER
- EAN: 0037332260598
Tripp Lite B203-101-IND-ER, Nätverkssändare och -mottagare, 100 m, 300 Mbit/s, Cat6, Cat6a, Svart, Metall
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Tripp Lite B203-101-IND-ER. Modell: Nätverkssändare och -mottagare, Maximal överföringshastighet avstånd: 100 m, Faktisk dataöverföringshastighet: 300 Mbit/s. Produktens färg: Svart, Material, hölje: Metall, Ursprungsland: Taiwan. AC-inspänning: 100 - 240 V, Växelström Frekvens: 50 - 60 hz, Ingående ström: 0.35 A. Vikt: 450 g, Sändare, bredd: 6,24 cm, Sändare, djup: 2,7 cm. Förpackningstyp: Låda, Förpackningens bredd: 260,1 mm, Låddjup: 164,1 mm
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Modell | Nätverkssändare och -mottagare |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 300 Mbit/s |
| Kabeltyper som stöds | Cat6, Cat6a |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal RJ-45 portar (sändare) | 1 |
| Antal RJ-45 portar (mottagare) | 1 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
| Plintport | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
| Design | |
| LED-indikatorer | Ja |
| Material, hölje | Metall |
| Produktens färg | Svart |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ingående ström | 0.35 A |
| Extern strömadapter | Ja |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 2 A |
| Typer av nätkontakter som ingår | AU, EU, NA, UK |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -15 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 85% |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 450 g |
| Sändare, bredd | 6,24 cm |
| Sändare, djup | 2,7 cm |
| Sändare, höjd | 11,5 cm |
| Sändarens vikt | 450 g |
| Mottagare, bredd | 6,24 cm |
| Mottagare, djup | 2,7 cm |
| Mottagare, höjd | 11,5 cm |
| Mottagarvikt | 450 g |
| Kabellängd | 1,37 m |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 260,1 mm |
| Låddjup | 164,1 mm |
| Förpackningens höjd | 55,1 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 760 g |
| Förpackningstyp | Låda |
| Tekniska detaljer | |
| Modell | Nätverkssändare och -mottagare |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 300 Mbit/s |
| Kabeltyper som stöds | Cat6, Cat6a |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332260595 |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 573 mm |
| Ytterförpackningens längd | 273 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 175 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 7,9 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332260595 |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |