StarTech.com USB DisplayPort KVM-switch med 4 portar och audio
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: SV431DPUA
- EAN: 0065030837545 0163121153083 50 ...1153083 5054629336168 0617407485424 0168141487224 0650308375456 5052461656499 5054533468597 5054484468592 0803982776853 0916307660857 0132017609904 0785528578094 0898029631769 0742305061552 0172302709391 0132017927756 7427457365385more
StarTech.com USB DisplayPort KVM-switch med 4 portar och audio
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Dela tangentbord, mus och DisplayPort-skärm mellan fyra HD multimedia-system
SV431DPUA USB DisplayPort KVM-switchen med 4 portar och med audio kombinerar nästa generations skärmstandarder med sömlös KVM-kontroll över upp till 4 anslutna datorer. DisplayPort-upplösningar på 2560x1600 vid 60 Hz samt stöd för både 7.1 HD digitalt audio (med stödjande skärmar och källor) och separat 3,5 mm stereo audio. En integrerad USB 2.0-hubb låter dig dela 2 extra tillägg mellan anslutna datorer som om de var anslutna direkt. Lämplig för statisk avbildning av hög kvalitet i t.ex. sjukvården (MRT, röntgendiagnostik m.m.), en maximal upplösning på 3840x2400 stöds vid reducerade uppdateringsfrekvenser. Den KVM-switchen med 4 portar är en enkel men komplett lösning som växlar både med knappar på frontpanelen och genvägskommandon. Den är även liten samt har anslutningsportar på baksidan för att minimera stök på arbetsplatsen. Hyllmontera din KVM-switch Om du vill montera denna KVM-switch till din serverhylla har StarTech.com ett 1U hyllmonteringsfäste (säljs separat) som gör om denna KVM till en hyllmonterbar KVM.
The StarTech.com Advantage
SV431DPUA USB DisplayPort KVM-switchen med 4 portar och med audio kombinerar nästa generations skärmstandarder med sömlös KVM-kontroll över upp till 4 anslutna datorer. DisplayPort-upplösningar på 2560x1600 vid 60 Hz samt stöd för både 7.1 HD digitalt audio (med stödjande skärmar och källor) och separat 3,5 mm stereo audio. En integrerad USB 2.0-hubb låter dig dela 2 extra tillägg mellan anslutna datorer som om de var anslutna direkt. Lämplig för statisk avbildning av hög kvalitet i t.ex. sjukvården (MRT, röntgendiagnostik m.m.), en maximal upplösning på 3840x2400 stöds vid reducerade uppdateringsfrekvenser. Den KVM-switchen med 4 portar är en enkel men komplett lösning som växlar både med knappar på frontpanelen och genvägskommandon. Den är även liten samt har anslutningsportar på baksidan för att minimera stök på arbetsplatsen. Hyllmontera din KVM-switch Om du vill montera denna KVM-switch till din serverhylla har StarTech.com ett 1U hyllmonteringsfäste (säljs separat) som gör om denna KVM till en hyllmonterbar KVM.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal datorer | 4 |
| Tangentbord anslutningstyp | USB |
| Mus porttyp | USB |
| Video porttyp | DisplayPort |
| Ljudanslutningar | Ja |
| Antal mikrofoningångar | 5 |
| Hörlursutgångar | 5 |
| Likströmsingång | Ja |
| Antal USB-konsolportar | 4 |
| Konsolportar | DisplayPort, 3ˌ5 mm hörlur, 3ˌ5mm mic, USB A |
| USB-hubb | Ja |
| Prestanda | |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Antal användare | 1 användare (er) |
| Maximal digital upplösning | 2560 x 1600 pixlar |
| Stöd för DDC2B | Ja |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| Ljudkanaler | 7.1 |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Tryckknapp | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 136000 h |
| LED-indikatorer | Ja |
| Snabbknappar | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, UL, TAA, REACH |
| Material, hölje | Stål |
| Display | |
| Inbyggd display | Nej |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Ingående ström | 0.8 A |
| Utgångsspänning | 12 V |
| Uteffekt | 1,5 A |
| Typ av strömkontakt | Typ M |
| Extern strömadapter | Ja |
| Kompatibla nätkontaktstyper | AU, EU, UK, US |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Grafikstyrenhet | |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Maximal digital upplösning | 2560 x 1600 pixlar |
| Tekniska detaljer | |
| USB-hubb | Ja |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Hållbarhet | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 80% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 221 mm |
| Djup | 130,6 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 1 kg |
| Förpackningens bredd | 214 mm |
| Låddjup | 411 mm |
| Förpackningens höjd | 87 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,6 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 214 mm |
| Låddjup | 411 mm |
| Förpackningens höjd | 87 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,6 kg |
| Förpackningens innehåll | |
| Fötter i gummi | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Certifikat | |
| Certifiering | CE, FCC, UL, TAA, REACH |
| Övrigt | |
| IP-kontroll | Nej |
| Stöd för ljud | Ja |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176200 |