StarTech.com Högupplöst USB DVI Dual Link KVM-switch med 4 portar och audio
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: SV431DVIUAHR
- EAN: 0065030831369 0163121153021 06 ...1153021 0617407485479 0960613373185 0132017909479 0778889465837 0132017927794 0898029631844 5054484276050 0168141487163 5052584552821 5054533276055 5054629202715more
StarTech.com Högupplöst USB DVI Dual Link KVM-switch med 4 portar och audio
Offer details
Related Products
Description
Kontrollera upp till 4 multimedia datorer med hög upplösning från en konsol
Den dubbellänkade DVI SV431DVIUAHR USB KVM-switchen i hög upplösning och med 4 portar och ljud har en enkel och omfattande KVM-kontroll för 4 direktanslutna datorer med Dual Link DVI-utgång och USB-tangentbord och muskontakter. Audio switching kompatibel och stödjer högupplösta Dual Link DVI-applikationer upp till 2560 x 1600 @ 60 Hz (upp till 3840 x 2400 vid lägre uppdateringsfrekvens). Denna KVM är alltså en perfekt switchlösning som smidigt integreras i multimediamiljöer. DVI USB KVM-switchen är kompatibel med alla operativsystem med USB-stöd och utan att programvara eller drivrutiner behöver. Den har en inbyggd USB 2.0 hubb som gör det möjligt att dela upp till 3 höghastighets USB-enheter mellan datorer. Hyllmontera din KVM-switch Om du vill montera denna KVM-switch till din serverhylla har StarTech.com ett 1U hyllmonteringsfäste (säljs separat) som gör om denna KVM till en hyllmonterbar KVM.
The StarTech.com Advantage
Den dubbellänkade DVI SV431DVIUAHR USB KVM-switchen i hög upplösning och med 4 portar och ljud har en enkel och omfattande KVM-kontroll för 4 direktanslutna datorer med Dual Link DVI-utgång och USB-tangentbord och muskontakter. Audio switching kompatibel och stödjer högupplösta Dual Link DVI-applikationer upp till 2560 x 1600 @ 60 Hz (upp till 3840 x 2400 vid lägre uppdateringsfrekvens). Denna KVM är alltså en perfekt switchlösning som smidigt integreras i multimediamiljöer. DVI USB KVM-switchen är kompatibel med alla operativsystem med USB-stöd och utan att programvara eller drivrutiner behöver. Den har en inbyggd USB 2.0 hubb som gör det möjligt att dela upp till 3 höghastighets USB-enheter mellan datorer. Hyllmontera din KVM-switch Om du vill montera denna KVM-switch till din serverhylla har StarTech.com ett 1U hyllmonteringsfäste (säljs separat) som gör om denna KVM till en hyllmonterbar KVM.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal datorer | 4 |
| Tangentbord anslutningstyp | USB |
| Mus porttyp | USB |
| Video porttyp | DVI-I |
| Ljudanslutningar | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 4 |
| Antal DVI-I anslutningar | 5 |
| Likströmsingång | Ja |
| Konsolportar | 3ˌ5 mm hörlur, 3ˌ5mm mic, DVI-I, USB A |
| HDCP | Ja |
| Prestanda | |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Antal användare | 1 användare (er) |
| Maximal digital upplösning | 2560 x 1600 pixlar |
| HDCP | Ja |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 64000 h |
| Certifiering | CE, FCC |
| Display | |
| Inbyggd display | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Ingående ström | 0.4 A |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 2 A |
| Typ av strömkontakt | Typ M |
| Spänning | 110-240 V |
| Grafikstyrenhet | |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Maximal digital upplösning | 2560 x 1600 pixlar |
| Hållbarhet | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 80% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 220 mm |
| Djup | 130 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 1,75 kg |
| Förpackningens bredd | 95 mm |
| Låddjup | 411 mm |
| Förpackningens höjd | 214 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,24 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 95 mm |
| Låddjup | 411 mm |
| Förpackningens höjd | 214 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,24 kg |
| Förpackningens innehåll | |
| Fötter i gummi | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Certifikat | |
| Certifiering | CE, FCC |
| Övrigt | |
| IP-kontroll | Nej |
| Stöd för ljud | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176200 |