StarTech.com USB 3.0-hubb med 4 portar plus 3 dedicerade USB-laddningsportar (2x 1A & 1x 2A) - 5Gbps - väggmonterbart metallhölje
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: ST4300U3C3
- EAN: 0065030854634 0132018269831 03 ...8269831 0313553434261 5054533571136 5054484571131 0115971588089 4913603196864 0163121397012 0650308546344 5054629413340 0803982815446 0172304260012more
StarTech.com USB 3.0-hubb med 4 portar plus 3 dedicerade USB-laddningsportar (2x 1A & 1x 2A) - 5Gbps - väggmonterbart metallhölje
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Lägg till 4 USB 3.2 Gen 1-hubbportar plus 3 dedicerade USB-laddningsportar (totalt 7) genom en enda USB 3.2 Gen 1-värdanslutning
ST4300U3C3 USB 3.2 Gen 1-hubben ger simultan datahubb och USB-laddning genom att lägga till tre dedicerade USB-laddningsportar samt fyra USB 3.2 Gen 1-dataportar, totalt sju portar, och allt genom en enda USB 3.2 Gen 1-värdanslutning. USB-hubbportarna är kompatibla med SuperSpeed USB 3.2 Gen 1-specifikationen, ger dataöverföringshastigheter på upp till 5 Gbps och är bakåtkompatibla med USB 2.0- och 1.x-specifikationerna. Denna externt drivna USB-hubben har även 3 inbyggda dedicerade USB-laddningsportar, 2x 1A- och 1x 2A-portar, så att USB-hubben kan fungera både som en datahubb och en USB-laddningsstation. Stöd för USB Battery Charging Specification 1.2 låter dig ladda de flesta mobila enheterna, inklusive Apple® iPhone®, iPad®, Microsoft® Surface™, Samsung Galaxy Tab™ och mer. Hubben är designad för enkel åtkomst till portarna vid anslutning och frånkoppling av enheter och har en upprätt port-orientering, i ett kompakt och hållbart metallhölje. För extra flexibilitet medföljer ett fäste för väggmonterade installationer.
The StarTech.com Advantage
ST4300U3C3 USB 3.2 Gen 1-hubben ger simultan datahubb och USB-laddning genom att lägga till tre dedicerade USB-laddningsportar samt fyra USB 3.2 Gen 1-dataportar, totalt sju portar, och allt genom en enda USB 3.2 Gen 1-värdanslutning. USB-hubbportarna är kompatibla med SuperSpeed USB 3.2 Gen 1-specifikationen, ger dataöverföringshastigheter på upp till 5 Gbps och är bakåtkompatibla med USB 2.0- och 1.x-specifikationerna. Denna externt drivna USB-hubben har även 3 inbyggda dedicerade USB-laddningsportar, 2x 1A- och 1x 2A-portar, så att USB-hubben kan fungera både som en datahubb och en USB-laddningsstation. Stöd för USB Battery Charging Specification 1.2 låter dig ladda de flesta mobila enheterna, inklusive Apple® iPhone®, iPad®, Microsoft® Surface™, Samsung Galaxy Tab™ och mer. Hubben är designad för enkel åtkomst till portarna vid anslutning och frånkoppling av enheter och har en upprätt port-orientering, i ett kompakt och hållbart metallhölje. För extra flexibilitet medföljer ett fäste för väggmonterade installationer.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Antal anslutningar | 7 |
| Hub-gränssnitt | USB 2.0, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Likströmsingång | Ja |
| Egenskaper | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| LED-indikatorer | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Gjuten aluminium |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 1.3 A |
| Utgångsspänning | 12 V |
| Uteffekt | 3 A |
| Typ av strömkontakt | Typ M |
| Nätaggregatstyp | DC |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 45 mm |
| Djup | 110 mm |
| Höjd | 24 mm |
| Vikt | 131 g |
| Förpackningens bredd | 166 mm |
| Låddjup | 104 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 606 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 166 mm |
| Låddjup | 104 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 606 g |
| Prestanda | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Typer av nätkontakter som ingår | AU, EU, NA, UK |
| Väggmonteringssats | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| Design | |
| LED-indikatorer | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Hållbarhet | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 363 mm |
| Ytterförpackningens längd | 455 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 359 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 30 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Tekniska detaljer | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Övrigt | |
| Kretsar | VLI - VL812 |