StarTech.com Svart SuperSpeed USB 3.0-hubb med 4 portar
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: ST4300USB3EU
- EAN: 0065030842594 4058829177676
StarTech.com Svart SuperSpeed USB 3.0-hubb med 4 portar
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Lägg till fyra externa SuperSpeed USB 3.0-portar från en enda USB-anslutning
ST4300USB3EU SuperSpeed USB 3.0-hubben med 4 portar låter dig lägga till 4 extra USB 3.0-portar från en enda USB 3.0-anslutning till värddatorn.
Denna USB 3.0-hubb är bakåtkompatibel med USB 2.0- och USB 1.x-standarderna för stöd för äldre USB-enheter och kan användas som en hubb på äldre system som inte har USB 3.0-portar.
Denna hubb är mångsidig och bärbar på riktigt med sin förmåga att ansluta olika USB 3.0/2.0/1.x-enheter samt att den kan användas med eller utan den medföljande strömadaptern.
The StarTech.com Advantage
ST4300USB3EU SuperSpeed USB 3.0-hubben med 4 portar låter dig lägga till 4 extra USB 3.0-portar från en enda USB 3.0-anslutning till värddatorn.
Denna USB 3.0-hubb är bakåtkompatibel med USB 2.0- och USB 1.x-standarderna för stöd för äldre USB-enheter och kan användas som en hubb på äldre system som inte har USB 3.0-portar.
Denna hubb är mångsidig och bärbar på riktigt med sin förmåga att ansluta olika USB 3.0/2.0/1.x-enheter samt att den kan användas med eller utan den medföljande strömadaptern.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal anslutningar | 5 |
| Hub-gränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Egenskaper | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Produktens färg | Svart |
| Strömtillförsel | |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 2 A |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | Windows XP(32/64-bit)/ Server 2003(32/64-bit)/ Vista(32/64-bit)/ Server 2008 R2/ 7(32/64-bit), Mac OS 10.2 - 10.6 |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 55 g |
| Förpackningens bredd | 150 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 80 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 440 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 150 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 80 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 440 g |
| Prestanda | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Design | |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Produktens färg | Svart |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 85% |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Övrigt | |
| Gränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Produktstorlek (BxDxH) | 95 x 68 x 23 mm |
| Kompatibla operativsystem | Windows XP(32/64-bit)/ Server 2003(32/64-bit)/ Vista(32/64-bit)/ Server 2008 R2/ 7(32/64-bit), Mac OS 10.2 - 10.6 |
| Kretsar | VLI VL810 |