StarTech.com Monterbar, stabil, industriell USB-hubb med 7 portar
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: ST7200USBM
- EAN: 0065030837910 5054814466229 01 ...4466229 0151903524251 0731215166396 0723856186420 0172302729627 0734911142336 0132017587516 7426800797781 5054242157461 4058829178161 5054484441298 5054629316467 0168141513275 0249050417271 5052461656369 0561880374396 0806291853789 0163120803323 0707223164020 0778888261294 0523160900817 0152403772968 0650308379102more
StarTech.com USB 2.0-hubb med 7 portar - Industriell USB-A-hubb i metall med ESD-skydd och 350 W överspänningsskydd - Monterbar på DIN-skena, vägg eller skrivbord - TAA-kompatibel USB-expansionshubb
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Industrikvalitet | 15 kV luft | 8 kV kontakt | Metall | Monteringsbar | DIN-skena | 480 Mbps
Denna TAA-kompatibla, industriella USB 2.0-hubb med 7 portar ger dig skalbarheten du behöver i tuffa industrimiljöer, produkt-och reparationsverkstäder, konferensrum eller arbetsstationer på kontoret. Med sin kraftiga metallinneslutning av industrikvalitet är den designad att uppfylla avancerade krav på att ansluta många enheter i fabriks- och kontorsmiljöer.
Perfekt för tuffa miljöer
Denna industriella USB-hubb ger tillförlitlig prestanda med ett kraftfullt metallhölje. Uttagsplinten på 7-24 V likström ger dig flexibilitet med strömsättning av hubben, baserat på dina egna strömförutsättningar.
Den tåliga hubben är perfekt för fabriksmiljöer eftersom den stöder ett brett intervall för driftstemperaturer (0 °C till 55 °C) och ger överspännings- och ESD-skydd till varje USB-port, vilket kan förhindra skador på dina anslutna enheter.
Anslut flera USB-enheter
Denna robusta USB 2.0-hubb är designad för många anslutningar och har 7 anslutningsportar för att ansluta fler USB-enheter och kringutrustning.
Placera hubben där du behöver den mest
Med mångsidiga installationsalternativ kan du installera hubben där det passar bäst för din omgivning. Med inbyggda monteringsfästen och medföljande DIN-monteringsskenor kan du tryggt montera USB 2.0-hubben på de flesta underlag som en vägg, under ett skrivbord eller rack.
StarTech.com erbjuder en extern strömadapter, ITB20D3250, säljs separat. Denna universella strömadapter kan användas som en alternativ, reserv- eller ersättande strömförsörjning för StarTech.com:s serie med industriella USB-hubbar.
Fungerar med äldre USB-enheter
Den tåliga USB 2.0-hubben stöder full bandbredd på 480 Mbps och är dessutom bakåtkompatibel med tidigare USB-enheter.
The StarTech.com Advantage
Denna TAA-kompatibla, industriella USB 2.0-hubb med 7 portar ger dig skalbarheten du behöver i tuffa industrimiljöer, produkt-och reparationsverkstäder, konferensrum eller arbetsstationer på kontoret. Med sin kraftiga metallinneslutning av industrikvalitet är den designad att uppfylla avancerade krav på att ansluta många enheter i fabriks- och kontorsmiljöer.
Perfekt för tuffa miljöer
Denna industriella USB-hubb ger tillförlitlig prestanda med ett kraftfullt metallhölje. Uttagsplinten på 7-24 V likström ger dig flexibilitet med strömsättning av hubben, baserat på dina egna strömförutsättningar.
Den tåliga hubben är perfekt för fabriksmiljöer eftersom den stöder ett brett intervall för driftstemperaturer (0 °C till 55 °C) och ger överspännings- och ESD-skydd till varje USB-port, vilket kan förhindra skador på dina anslutna enheter.
Anslut flera USB-enheter
Denna robusta USB 2.0-hubb är designad för många anslutningar och har 7 anslutningsportar för att ansluta fler USB-enheter och kringutrustning.
Placera hubben där du behöver den mest
Med mångsidiga installationsalternativ kan du installera hubben där det passar bäst för din omgivning. Med inbyggda monteringsfästen och medföljande DIN-monteringsskenor kan du tryggt montera USB 2.0-hubben på de flesta underlag som en vägg, under ett skrivbord eller rack.
StarTech.com erbjuder en extern strömadapter, ITB20D3250, säljs separat. Denna universella strömadapter kan användas som en alternativ, reserv- eller ersättande strömförsörjning för StarTech.com:s serie med industriella USB-hubbar.
Fungerar med äldre USB-enheter
Den tåliga USB 2.0-hubben stöder full bandbredd på 480 Mbps och är dessutom bakåtkompatibel med tidigare USB-enheter.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Värdgränssnitt | USB 2.0 Type-B |
| Antal anslutningar | 7 |
| Hub-gränssnitt | USB 2.0 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 7 |
| Plintport | Ja |
| Egenskaper | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| Överspänningsskydd | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, REACH, TAA |
| Material, hölje | Stål |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 7 - 24 V |
| Prestanda | |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, REACH, TAA |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| Överspänningsskydd | Ja |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 170227 h |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 61,5 mm |
| Djup | 133 mm |
| Höjd | 36,3 mm |
| Vikt | 283 g |
| Förpackningens bredd | 216 mm |
| Låddjup | 151 mm |
| Förpackningens höjd | 51 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 500 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 216 mm |
| Låddjup | 151 mm |
| Förpackningens höjd | 51 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 500 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| DIN-skena ingår | Ja |
| Design | |
| LED-indikatorer | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, REACH, TAA |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 436 mm |
| Ytterförpackningens längd | 514 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 264 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 25 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Övrigt | |
| Kretsar | Terminus - FE2.1 |