StarTech.com 91 cm svart USB 2.0-förlängningskabel A till A – M/F
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USBEXTAA3BK
- EAN: 0065030840897 5054484166498 40 ...4166498 4058829181246 0112840006705 5054629119426 0168141635700 0611101979982 0172302818901 0132017623627 0650308408970 5054533166493more
StarTech.com 91 cm svart USB 2.0-förlängningskabel A till A – M/F
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Förlänger räckvidden på din befintliga USB-enhet med 91 cm
USBEXTAA3BK 91 cm USB-förlängningskabel (A-A) har en USB A-hankontakt och en USB A-honkontakt och förlänger anslutningen mellan USB 2.0-enheter med upp till 91 cm – en idealisk lösning för att kunna placera kringutrustning på lämpligare platser eller göra befintliga USB-portar flexiblare.
Denna högkvalitativa USB-förlängningskabel går att använda med både USB 1.1- och USB 2.0-enheter.
The StarTech.com Advantage
USBEXTAA3BK 91 cm USB-förlängningskabel (A-A) har en USB A-hankontakt och en USB A-honkontakt och förlänger anslutningen mellan USB 2.0-enheter med upp till 91 cm – en idealisk lösning för att kunna placera kringutrustning på lämpligare platser eller göra befintliga USB-portar flexiblare.
Denna högkvalitativa USB-förlängningskabel går att använda med både USB 1.1- och USB 2.0-enheter.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kontakttyp | Hane/Hona |
| Anslutning 1 | USB A |
| Anslutning 2 | USB A |
| Kabellängd | 0,91 m |
| Produktens färg | Svart |
| Maximal dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Ytterhöljets material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Maximal överföringshastighet | 0,48 Gbit/s |
| Vikt | 50 g |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 0,91 m |
| Vikt | 50 g |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 225 mm |
| Förpackningens höjd | 13 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 44 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 225 mm |
| Förpackningens höjd | 13 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 44 g |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Övrigt | |
| USB-anslutning | USB Type-A |