StarTech.com 91 cm USB Y-kabel för extern hårddisk - USB A till mini B
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: USB2HABMY3
- EAN: 0065030839181 0021112437584 50 ...2437584 5054484046370 0131655382088 0650308391814 5054533046375more
StarTech.com 91cm USB Y-kabel för extern hårddisk - USB A till mini B
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
USB2HABMY3 USB-A till Mini-B Y-kabeln på 91 cm har två USB-A-hankontakter och en USB Mini-B-hankontakt - en idealisk lösning för att ge extra ström till din externa mini-USB-hårddisk genom att ansluta till två USB-A-portar på din stationära eller bärbara dator.
USB2HABMY3 är extra värdefull i situationer där en enda USB 2.0-port inte ger tillräckligt med ström till externa hårddiskar och kan anslutas till två portar på en PC för att öka uteffekten och strömförse den externa enheten.
Denna kabel på 91 cm täcks av StarTech.coms livstidsgaranti för garanterad tillförlitlighet.
Fördelarna med StarTech.com
- Ingen extern strömadapter behövs - strömförse dina externa mini-USB-hårddiskar genom två USB-portar på din bärbara eller stationära dator
- Garanterad pålitlighet
USB2HABMY3 är extra värdefull i situationer där en enda USB 2.0-port inte ger tillräckligt med ström till externa hårddiskar och kan anslutas till två portar på en PC för att öka uteffekten och strömförse den externa enheten.
Denna kabel på 91 cm täcks av StarTech.coms livstidsgaranti för garanterad tillförlitlighet.
Fördelarna med StarTech.com
- Ingen extern strömadapter behövs - strömförse dina externa mini-USB-hårddiskar genom två USB-portar på din bärbara eller stationära dator
- Garanterad pålitlighet
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kontakttyp | Hane/Hane |
| USB-version | USB 2.0 |
| Anslutning 1 | Mini-USB B |
| Anslutning 2 | 2 x USB A |
| Kabellängd | 0,9 m |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Vändbara kontakter | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Maximal dataöverföringshastighet | 480 Mbit/s |
| AWG kabelstorlek | 24/28 |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Ytterhöljets material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Maximal överföringshastighet | 0,48 Gbit/s |
| Vikt | 53,5 g |
| Vikt & dimension | |
| Kabellängd | 0,9 m |
| Vikt | 53,5 g |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 225 mm |
| Förpackningens höjd | 15 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 49 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 225 mm |
| Förpackningens höjd | 15 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 49 g |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Övrigt | |
| Kvantitet, yttre förpackning | 200 styck |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |