StarTech.com 20 cm HDMI till DVI-D-videokabeladapter - HDMI-hane till DVI-hona
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: HDDVIMF8IN
- EAN: 0065030848589 0013862020321 08 ...2020321 0867680486230 5054814011283 5704174532149 0806291852249 0650308485896 0791963229033 0616268547739 5054629168455 0958938121437 0172302880458 0851975714115 5054484229124 6136005249473 0112840380140 5054533229129 6240534045298 5055851127975 0785307911340more
StarTech.com 20 cm HDMI till DVI-D-videokabeladapter - HDMI-hane till DVI-hona
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Anslut en DVI-enhet till en HDMI®-kapabel enhet med hjälp av en standard DVI-D-kabel
HDDVIMF8IN HDMI® till DVI-videoadapterkabel har en HDMI-hankontakt och en DVI-D-honkontakt som ger dubbelriktad anslutning mellan HDMI- och DVI-D-kompatibla enheter och tar bort kompatibilitetsproblem.
HDMI till DVI-hårdvarunyckeln har en 20 cm lång kabel som minskar påfrestningar på kontakterna och hindrar att kabeln skadas samtidigt som den även minskar eventuella problem med att blockera portar bredvid.
The StarTech.com Advantage
HDDVIMF8IN HDMI® till DVI-videoadapterkabel har en HDMI-hankontakt och en DVI-D-honkontakt som ger dubbelriktad anslutning mellan HDMI- och DVI-D-kompatibla enheter och tar bort kompatibilitetsproblem.
HDMI till DVI-hårdvarunyckeln har en 20 cm lång kabel som minskar påfrestningar på kontakterna och hindrar att kabeln skadas samtidigt som den även minskar eventuella problem med att blockera portar bredvid.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 0,2 m |
| Anslutning 1 | HDMI |
| Anslutning 2 | DVI-D |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Guld |
| Produktens färg | Svart |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| AWG kabelstorlek | 28 |
| Maximal upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Certifiering | REACH |
| Kabelskärmen | Aluminium mylar foil |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Certifikat | |
| Certifiering | REACH |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 52 g |
| Djup | 203,2 mm |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 225 mm |
| Förpackningens höjd | 17 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 57 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 225 mm |
| Förpackningens höjd | 17 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 57 g |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Övrigt | |
| Material | Aluminium, PVC |